Arborystyka - prawidłowe cięcie drzew

Piękne drzewa to ozdoba ogrodu, ale czasem wymagają korekty, przycięcia. Jednak jak to robić, by ich nie zniszczyć? Trzeba się na tym znać. Wiedzę taką dają kursy arborystyczne.

Dzięki drzewom ogrody nabierają charakteru, a działki zyskują na wartości - przypomnijmy sobie ekskluzywne i drogie, tonące w drzewach willowe dzielnice miast. By jednak cieszyć się pięknem dorosłego drzewa trzeba czekać i kilkadziesiąt lat! Dlatego tak niepokoi obserwowana ostatnio w Polsce "moda" na silne cięcie dorosłych już okazów. Te często niepotrzebne, okaleczające zabiegi bezpowrotnie niszczą urodę drzew, a niekiedy (np. nadmierne podnoszenie koron) zaburzają ich statykę, grożąc wypadkiem. Dlatego warto wiedzieć, gdzie w razie potrzeby szukać porady dendrologicznej i fachowej pomocy.

Zanim wpuścimy na teren człowieka z piłą skontaktujmy się zatem z arborystami.

W Polsce szkoły arborystyki, prowadzą doradztwo i specjalne szkolenia.

A może sam zostań arborystą?

Uczestnicy kursów zyskują wiedzę dotyczącą roślin drzewiastych, uczą się też obsługiwać nowoczesny sprzęt, pozwalający szybko i bezpiecznie prowadzić prace w koronach drzew, także przy użyciu technik linowych. Oprócz wiedzy i doświadczenia - jak fachowo ciąć drzewa żeby im nie zaszkodzić, kursy są świetną przygodą sportową. Kursanci wspinają sie na drzewa w uprzęży, kaskach, i uczą się jak bezpiecznie poruszać się wśród konarów - niemal jak na ściance wspinaczkowej.

Więcej na www.arborysta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.