Halloween. Przerażające rzeźby z dyni

Masz odwagę obejrzeć wszystkie zdjęcia z dyniami na Halloween?

Halloween to, znany od dwóch tysięcy lat, celtycki obrządek. Pod koniec Października żegnano lato, witano zimę, a także obchodzono Święto Zmarłych. Obecnie Halloween największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. W Polsce moda na przebieranki i zabawę 31 października, rozpowszechniła się w latach 90.

Głównym symbolem Halloween jest wydrążona dynia z wyszczerbionymi, przerażającymi zębami. By podnieść efekt grozy, dynia podświetlana jest od środka świeczką, co w kulturze irlandzkiej ma symbolizować dusze zmarłych.

W sztuce rzeźbienia w dyni prym wiodą amerykanie. Używają do tego specjalnych zestawów narzędzi, zawierających: dłuta, wiertła, łyżki, nożyki i małe piły, ale i bez tak rozbudowanego  sprzętu można stworzyć ciekawe rzeźby i lampiony. Zachęcamy do działania, bo efekty są zachwycające. Zarówno amatorzy, jak ci którzy już są zaznajomieni ze sztuką rzeźbienia, mają spore pole do popisu. Ważne żeby efekt był przerażający.

 

Poniżej przedstawiamy galerię prac amerykańskiego rzeźbiarza Ray'a Villafane. Artysta przy pomocy zaledwie kilku przyrządów w tym: łyżki i skalpela, z niewinnych pomarańczowych warzyw tworzy straszne stwory na święto Halloween.

Zobacz galerię rzeźbionych dyń >>

Więcej o: