Miniogródki przydomowe

Domek z ogródkiem pod choinkę? Może cała kamienica? Proszę bardzo! W tym roku Mikołaj nie będzie miał problemu z takimi życzeniami.

Naprzeciw naszym potrzebom wychodzi grupa projektowa Another Studio for Design z Londynu. Zaprojektowali serię składanych, tekturowych konstrukcji, w których można wyhodować kiełki rzeżuchy. Dzięki odpowiednio poskładanym elementom, wysiane rośliny tworzą niewielki ogród przed domkiem czy kamienicą.  Aż się prosi aby zbudować całe zielone miasteczko. Do zestawu dołączone są nasiona rzeżuchy czyli pieprzycy siewnej. Jest ona bardzo zdrowa, to bogate źródło witamin C, B1 i K, można nią przyprawiać zupy, sosy, surówki, sałatki, doskonała jest także jako dodatek do serów.

Aby założyć własną hodowlę należy odpowiednio poskładać zawartość pudełeczka, wysiać nasiona i  podlać je wodą. Bez obawy kartoniki nie przemakają. Po tygodniu można się szczycić pięknym ogródkiem przydomowym. To świetna zabawa dla małych i zaawansowanych ogrodników. Kartonowe domki można zamówić na stronie designerów www.another-studio.com. Ceny zaczynają się od 3.95 funtów za domek. Standardowo do wyboru mamy kilka kamienic, domków, a nawet ogród botaniczny z palmiarnią. Projektanci zadbali także o miłośników piłki nożnej, proponują maleńkie boisko do szybkich rozgrywek w przerwach od pracy. Na zimę designerzy przygotowali specjale zestawy z bałwanem, Mikołajem na dachu czy lodowiskiem. Wynalazek sprawdzi się zarówno na biurku w pracy jak i w przedszkolu.

 

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: