Provado® Combi Pin

Środek o działaniu żołądkowym i kontaktowym przeznaczony do zwalczania mszyc, wciornastków, mączlika szklarniowego, czerwców (wełnowce, tarczniki, miseczniki) i przędziorków występujących na roślinach ozdobnych uprawianych w pomieszczeniach zamkniętych.

- nowoczesny, skuteczny środek do ochrony i nawożenia roślin doniczkowych

- zwalcza szkodniki i zapobiega ich występowaniu

- chroni przed mszycami, wciornastkami, mączlikiem szklarniowym, czerwcami (wełnowce, tarczniki, miseczniki)

- czas działania 6-8 tygodni

- łatwy i bezpieczny w stosowaniu

Nawóz zawarty w pałeczkach wzmacnia rośliny osłabione żerowaniem szkodników. W roślinie działa układowo. Środek skutecznie chroni rośliny przez 6 do 8 tygodni.

Działanie:

Provado? Combi Pin do zwalczania szkodników roślin doniczkowych to bardzo wygodne w użyciu, mało szkodliwe dla ludzi pałeczki owadobójczo-nawozowe. Każda pałeczka zawiera nowy związek chemiczny, który uwalnia się pod wpływem wilgoci w podłożu, jest pobierany przez korzenie roślin i rozprowadzany równomiernie po całej roślinie. Substancja aktywna jest zatrzymywana w liściach aż do kilku tygodni i w tym czasie ma właściwości owadobójcze. Ze względu na to, że środek już czeka w roślinie na szkodnika, nie dochodzi do intensywnego żerowania owadów, a tym samym uszkodzenia roślin. Nawóz wzmacnia rośliny osłabione żerowaniem szkodników lub jest wykorzystywany przez rośliny do kompensacji uszkodzeń powodowanych przez owady.

Podstawowe zastosowania:

Pałeczki można stosować przez cały rok, głównie przy sadzeniu lub przesadzaniu roślin, w czasie ich intensywnego wzrostu lub po wystąpieniu szkodników. Pałeczkę należy umieścić w pobliżu korzeni rośliny wciskając ją w glebę, tak aby całkowicie była przykryta, a roślinę dobrze podlać.

Więcej o: