Rynek: zielony obraz

W lśniącej, białej ramie ulokowane zostały łatwo wymienialne wkłady z roślinnością. Razem tworzą żywy, zielony obraz, który świetnie sprawdzi się w roli ozdoby wnętrza. Świeże zioła pięknie pachną i doskonale smakują.

Wielkie miasta, szkło, asfalt, beton, szarość, szybka krzątanina Trzeba zacząć wszystko od początku, powrócić do Edenu. Florama to innowacyjny projekt z nurtu ekodesignu. Powstał w duchu tęsknoty za roślinnością, która w naturalny sposób wpisuje się w otoczenie człowieka. Autorkami projektu są Halina Kamińska i Edyta Makaruk z pracowni Florabo.

Rozwój dużych miast wiąże się z potrzebą tworzenia miejskich plantacji - alternatywnych ogrodów i ekosystemów. W obliczu braku powierzchni, degradacji środowiska, miejskiego betonu czujemy się bezradni i sfrustrowani. Zacznijmy to zmieniać. Niech roślinność bierze aktywny udział w naszej codzienności, koi nasze zmysły i pobudza do działania - mówi Edyta Makaruk współautorka projektu Floramy.

Opływowa, przypominająca ceramiczny odlew rama jest wykonana z białego formowanego termicznie tworzywa. W niej umieszcza się specjalnie przygotowane wkłady, czyli roślinę w specjalnie zaprojektowanej doniczce z włókniny. Grubość włókniny jest dopasowana do zapotrzebowania poszczególnych roślin na wodę. Czerwona dioda systemu nawadniania sygnalizuje, kiedy należy dolać wodę.

Ramy oferowane są w wymiarach 94 x 74 x 16 cm (Florama duża na 12 wkładów) i 54 x 74 x 16 cm (Florama mała na 6 wkładów). Wkłady łatwo wymienić. Wkłady sprzedawana są w zestawach po 3 i 6 roślin.

Pracownia Florabo została założona w Warszawie na początku 2012 roku przez projektantki Edytę Makaruk oraz Halinę Kamińską. Bohaterami projektów realizowanych przez pracownię jest roślinność oraz materiały biodegradalne lub pochodzące z recyclingu. Celem działań jest przywracanie żyjącej zieleni w naturalnym środowisku człowieka.

więcej informacji: florabo.eu

Więcej o:
Copyright © Agora SA