Bądź eko

W trosce o środowisko naturalne i ekosystem warto zadbać o to by same produkty które kupujemy lub też proces ich wytwarzania  w jak najmniejszym stopniu szkodził planecie.

Fot. www.rugrag.com

Ten projekt fotela  to RAG CHAIR wymyślony przez Tejo Remy. W sklepie kosztuje 3200 Euro, ale myślę że warto się zainspirować tym pomysłem i stworzyć własny indywidualny wygodny fotel wypełniony starymi ubraniami.

Fot. www.pdr-design.at

Na upalne dni nie ma nic lepszego niż prysznic na świeżym powietrzu. Jedna z niemieckich firm zaproponowała solidny prysznic PDR Solartrank ogrodowy w całości wykonany ze stali nierdzewnej co gwarantuje że będzie na m służył długie lata. Jego wyjątkowość polega na tym że zasilany jest przez 55 pojemnik wody. Woda ogrzewana jest solarnie bez użycia prądu.

Fot. www.roomandboard.com

Firma Loll Designs zajmuje się wytwarzaniem mebli pochodzących w 100% z recyclingu od 25 lat. Sofa Emmet jest bardzo lekka i wygodna. Nie traci koloru nawet po wielu latach. Wygodne szerokie podłokietniki mogą służyć jako mini stolik na kawę lub drinka. Cena ok. 680 $ USD.

Fot. www.lolldesigns.com

Doniczki Loll Planter Collection to designerskie plastikowe doniczki pochodzące z recyclingu. Montowane są z 4 elementów. Posiadają otwory drenażowe. Cena 148 $ USD.

Więcej o: