Piękny trawnik doskonale odżywiony

Wiele trawników po zimie prezentuje się opłakanie. Na szczęście są nawozy, które murawie pomogą szybko się zregenerować. Co więcej, jak sumienny ogrodnik, będą codziennie przez kilka miesięcy ?wydzielać? roślinom odpowiednie porcje minerałów!

Gdy rozmarznięta ziemia na trawniku nieco obeschnie należy uzupełnić znajdujące się w niej zapasy. Najwygodniejsze w stosowaniu są nawozy o przedłużonym działaniu. Zawierają one wszystkie niezbędne trawie minerały i w odpowiedniej dla niej proporcjach stopniowo uwalniają je przez długi okres czasu. Dzięki temu nie ma obawy, że stężenie roztworu glebowego wzrośnie do poziomu, który uszkodziłby korzenie. Związki, które dostają się do gleby, niemal całkowicie wykorzystywane są przez rośliny i zapewniają im równomierny wzrost. Nawozy te stosuje się raz lub dwa razy w sezonie. Wiosną rozsiewamy je po napowietrzeniu murawy i wygrabieniu martwych pozimowych resztek.

Nawóz działający przez 6 miesięcy

Do pielęgnacji trawnika, który po zimie jest w dość dobrej kondycji warto użyć bogaty w makro i mikroelementy, bardzo wydajny nawóz Osmocote do trawnika extra długo działający . Jest droższy od pozostałych, ale działa świetnie i zmniejsza naszą pracę do minimum. Jedno wiosenne nawożenie wystarcza na cały sezon.

Nawozy działające 100 dni.

Jest ich sporo. Wersja podstawowa polecana jest do zasilania dobrze utrzymanej murawy. Inne odżywiają trawnik i jednocześnie likwidują konkretne problemy, z którymi często się borykamy, i to nie tylko wiosną.

Zaspokaja wszystkie potrzeby

Nawóz 100dni do trawnika zaspokaja potrzeby regularnie koszonego trawnika przez około 3 miesiące. Sprawia, że murawa nie żółknie, jest równomiernie zagęszczona i nie przyrasta za szybko.

Zwalnia od częstego koszenia

Jeśli dość rzadko używamy kosiarkę, lepiej jest stosować Nawóz 100dni Mniej koszenia powodujący wolniejszy wzrost traw. Zasilana nim murawa nie jest jednak zagłodzona, zachowuje żywą zieleń i ładnie wygląda.

Wzmacnia korzenie

Trawie rosnącej na piaszczystej ziemi często brakuje wilgoci, łatwo więc wysycha i marnieje. Wiosną przyda się jej Nawóz 100dni Regenerator + starter, który wzmacnia system korzeniowy. Trawa staje się bardziej odporna na suszę i lepiej znosi upały.

Do nowozakładanego trawnika

Ten sam Nawóz 100dni Regenerator + starter można kupić w dużych opakowaniach (5kg i 10kg), by wystarczyło go do wysiania na nowo zakładanym dużym trawniku. Na 1m2 powierzchni potrzeba 10g nawozu. Dzięki temu darń będzie bardziej trwała.

Zagęszcza rzadką trawę

Rzadka trawa nie tylko źle wygląda, ale, co gorsza, sprzyja inwazji chwastów. Polepszy jej stan Specjalny nawóz zagęszczający trawę Nawóz 100dni Efekt dywanu Po jego zastosowaniu kępy rozrastają się na szerokość tworząc gęsty kobierzec.

Likwiduje łysinki

W miejscach gdzie trawa wypadła trzeba dosiać jej nasiona. Jednocześnie warto zastosować Nawóz 100dni do dosiewek trawy , który przyspieszając rozwój korzeni skraca okres zarastania pustych miejsc, a przez następne 100 dni odżywia trawnik.

Zwalcza mech

Mech bardzo często pojawia się na trawnikach i bardzo je niszczy. Bez problemu się go pozbędziemy rozsiewając Nawóz 100 dni do trawnika z mchem . Mech wówczas szybko zamiera, a gdy zbrązowieje wystarczy go wygrabić i po problemie. Nawożenie to warto powtórzyć po trzech miesiącach.

Zwalcza chwasty

Na młodych lub nieco zaniedbanych trawnikach trawa jest zagłuszana przez chwasty. Trudnym do wyplenienia jest zwłaszcza mniszek, potocznie zwany mleczem. Zamiast pracowicie go usuwać wystarczy trawnik zasilić używając Nawóz 100dni 2w1Nawóz + odchwaszczacz Mniszek . Ma on dwie aktywne substancje zwalczające nie tylko mlecz lecz także inne uporczywe chwasty dwuliścienne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.