Najlepszy silnik do Twojej kosiarki

System automatycznego ssania - ReadyStart sprawia, że najmniej doświadczony ogrodnik może pewnie uruchomić kosiarkę bez martwienia się o procedury uruchamiania silnika.

Kombinacja lepszego gaźnika i mocniejszej cewki zapłonowej umożliwia uruchomienie silnika przy mniejszej prędkości obrotowej. To powoduje, że uruchomienie silnika wymaga 30% mniej siły. Bez pompowania paliwa, bez ssania, bez problemu! Dla systemu ReadyStart? Briggs & Stratton daje gwarancję rozruchu do drugiego pociągnięcia za uchwyt rozrusznika. Jeśli nie uda Ci się uruchomić naszego silnika za drugim pociągnięciem uchwytu rozrusznika, gwarantujemy bezpłatną naprawę w autoryzowanym serwisie.

Nowa era - nowy standard

Firma Briggs & Stratton wprowadziła właśnie nową linię małych silników górnozaworowych (OHV) z pionowym wałem do kosiarek SERIES 400 i 500. Nowe silniki zastąpią dolnozaworowy model 9 i 10, który od połowy lat 50-tych sprzedał się w imponującej ilości 150 mln sztuk! Takim wynikiem nie może pochwalić się żadna inna firma na świecie, tym bardziej, że silnik ten miał opatentowany (jako pierwszy na świecie silnik do kosiarki) jednorodny aluminiowy cylinder odlany z kadłubem silnika. Od tego czasu kosiarki stały się zdecydowanie lżejsze, bowiem poprzednio kadłuby silników odlewano z ciężkiego żeliwa. Pielęgnacja trawnika stała się przyjemniejsza i lżejsza, a trwałość rozwiązań spowodowała, że główne założenia konstrukcji i kształtu silnika przetrwały ponad 50 lat.

Aby godnie zastąpić tak znakomity silnik, firma Briggs & Stratton wprowadziła na rynek nowe silniki górnozaworowe OHV (technologia OHV - Over Head Valve, rozrząd górnozaworowy z wałkiem rozrządu w kadłubie silnika). Silniki takie charakteryzują się mniejszym apetytem na paliwo, mniejszym zużyciem oleju, a przede wszystkim łatwiejszym dostosowaniem konstrukcji do aktualnie obowiązujących norm ochrony środowiska. Jednocześnie dokonano kilkunastu ulepszeń, powodujących np. zmniejszenie wysiłku przy uruchamianiu linką rozrusznika (nowy kształt zabieraków rozrusznika, system ReadyStart?, gaźnik pływakowy i mechaniczny regulator obrotów). Wszystkie nowe silniki OHV 400 i 500 SERIES wykonane są w technologii E-SERIES - to zobowiązanie Briggs & Stratton do utrzymania poziomu o 25% poniżej obowiązujących Europejskich Standardów Emisji Spalin. Pokazuje to, że nowe silniki są jeszcze bardziej przyjazne środowisku, a Briggs & Stratton pozostaje wciąż numerem 1 na świecie w dziedzinie małych silników spalinowych.

Nie wiesz jak serwisować swój silnik? Zajrzyj tutaj >>

Z Gortatem to proste!

W ramach współpracy Marcin Gortat został serwisowym ekspertem, który udowadnia, że wymiana oleju, filtrów powietrza, świecy zapłonowej czy przygotowanie paliwa do kosiarki są prostymi czynnościami wpływającymi na efektywną pracę kosiarki. Kto jeszcze tego nie potrafi, może zajrzeć na stronę producenta i zobaczyć, jak sobie z tym radzi Marcin Gortat. Można również wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są koszulki z autografem naszego asa parkietu.

Z inicjatywy koszykarza i dzięki wsparciu Briggs & Stratton zorganizowane zostały najważniejsze akcje fundacji, m. in. aukcja WOŚP, pierwsza edycja "Kliniki Trenerskiej" w USA oraz akcja " Gortat Camp".

Zobacz jak Marcin Gortat serwisuje kosiarkę z silnikiem Briggs & Stratton >>