Komunijne wianuszki

Dziewczynki przystępujące do Pierwszej Komunii tradycyjnie mają główki ozdobione kwiatami. Rośliny wplata się między włosy, najczęściej jednak wije się wianek.

Ponieważ jest to precyzyjna, pochłaniająca czas kompozycja, podpowiadamy, jak zrobić ją najprościej. Z drutu (o średnicy 1,2-1,4 mm) robimy obrączkę, którą owijamy taśmą florystyczną, aby mocowane rośliny się nie przesuwały. Długość drutu powinna być trochę większa (2-4 cm) niż obwód głowy dziecka.

Ten zapas jest niezbędny, gdyż dowiązywane rośliny zawsze zmniejszają światło kompozycji. Jeśli nie weźmiemy tego pod uwagę, cała nasza praca może pójść na marne - okaże się, że wianek jest za mały. Łodygi roślin skracamy na długość kilku centymetrów i grupujemy je według gatunków. Następnie dobieramy je pojedynczo, cały czas w tej samej kolejności, przykładamy do obręczy i dowiązujemy - najlepiej cienkim drutem na szpulce lub mocną nicią.

1. Kolejny prosty sposób przygotowania wianka.

Potrzebne będą chryzantemy gałązkowe, asparagus, drut, ozdobny drucik na szpulce i klej. Ponieważ starsze pędy asparagusa Sprengera mogą być kłujące, wybierajmy tylko młode, miękkie gałązki.

2. Drut formujemy w obrączkę, przykładamy do niego pędy asparagusa i okręcamy drucikiem.

3. Jeśli chcemy mieć regularną formę zielonego podkładu, usuńmy wszystkie wystające "igiełki".

4. Na koniec, do już uformowanego wianka, przyklejamy główki chryzantem.

Coraz modniejsze są też przypinki, których nie trzeba trzymać w ręku.

Krótko przycięte róże gałązkowe (mogą być również miniaturowe), gipsówkę i asparagus modrzewiowy układamy w tzw. mini deco firmy Oasis. Jest to kawałek gąbki florystycznej na plastikowej podstawce z dwoma otworami, przez które przewlekamy wstążkę, którą wiążemy na ręku. Gąbkę musimy wcześniej namoczyć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.