Idealne zabezpieczenie ogrodzenia przed rdzą

Ciepłe letnie miesiące to doskonała pora na malowanie elementów metalowych w naszych garażach i ogrodach. Niestety, zanieczyszczenia powietrza, działanie temperatury, a nawet wahania ciśnienia, mogą zwiększyć zagrożenie rdzewienia materiałów wykonanych z metalu. Czasami nawet wcześniej zakonserwowane elementy ogrodzenia potrafią ulec korozji, jeśli nieprawidłowo nałożymy preparat. Najlepszą ochronę metalu przed rdzewieniem zapewniają produkty Hammerite.

Przed rozpoczęciem malowania należy powierzchnię płotu odpowiednio przygotować. Należy usunąć fragmenty luźnej rdzy oraz resztki starej farby. Dokonamy tego wykorzystując drucianą szczotkę albo gruboziarnisty papier ścierny. Dzięki zastosowaniu Hammerite Prosto na Rdzę nie musimy oczyszczać całej skorodowanej powierzchni ani szlifowanie metalu. Po oczyszczeniu metalu całość powierzchni należy umyć - powierzchnie wcześniej malowane za pomocą wody z dodatkiem środka myjącego (detergentu), natomiast powierzchnie wcześniej niemalowane za pomocą Rozpuszczalnika Hammerite . Jest to preparat, który został stworzony z myślą o czyszczeniu i odtłuszczaniu metalowych powierzchni przed malowaniem. Co ważne, Hammerite Rozpuszczalnik jest bardzo łatwy w użyciu - wystarczy przemyć nim, a następnie zaczekać aż wyschnie. Jeszcze przed rozpoczęciem renowacji ogrodzenia warto nadać gładkim powierzchniom szorstkości (zmatowić powierzchnię), zwiększy to przyczepność farby do podłoża. Możemy tego dokonać za pomocą papieru ściernego. Powstały w procesie szorowania papierem kurz należy usunąć za pomocą pędzla albo kawałka materiału. Po przygotowaniu powierzchni, ogrodzenie trzeba pomalować farbą antykorozyjną, dzięki której zabezpieczymy elementy metalowe przed procesami fizykochemicznymi. Warto wybrać Hammerite Prosto Na Rdzę . To nowoczesna, jednoskładnikowa farba szybkoschnąca, przeznaczona do antykorozyjnego i dekoracyjnego malowania metali żelaznych. Zastosowana w Hammerite Prosto Na Rdzę formuła 3 w 1 sprawia, że do odświeżenia ogrodzenia nie jest wymagane wcześniejsze użycie farby gruntującej lub podkładowej. Ponadto, unikatowa technologia DUALTECH odpycha wodę i zapobiega powstawaniu rdzy. Tym sposobem nasze ogrodzenie zostanie trwale zabezpieczone przed korozją. Po zakończeniu malowania warto oczyścić pokryte farbą narzędzia Rozpuszczalnikiem Hammerite .

O czym pamiętać w trakcie malowania ogrodzenia

Przed rozpoczęciem malowania powinniśmy założyć rękawice i okulary ochronne. Następnie otwieramy puszkę Hammerite Prosto Na Rdzę i delikatnie mieszamy zawartość puszki. W żadnym wypadku nie wolno rozcieńczać farby! - mówi ekspert marki Hammerite, Nikodem Kowalski, Menedżer ds. Szkoleń Akzonobel.

Wystarczy nałożyć na powierzchnię, którą chcemy zabezpieczyć, grubą warstwę preparatu, dokładnie pokrywając wszystkie krawędzie i narożniki, po upływie 6 godzin nakładamy drugą warstwę. Po nałożeniu obu otrzymujemy powłokę antykorozyjną i dekoracyjną, zapewniającą aż do 8 lat ochrony powierzchni metalowych - dodaje ekspert AkzoNobel.

Opis produktów Hammerite:

Hammerite Rozpuszczalnik: stworzony specjalnie z myślą o farbach Hammerite. Służy do mycia narzędzi użytych przy ich stosowaniu. Może być używany również do oczyszczania, odtłuszczania powierzchni metalowych przed malowaniem.

 

- Przeznaczony do czyszczenia narzędzi malarskich po malowaniu

 

- Przeznaczony do czyszczenia i odtłuszczania powierzchni metalowych przed malowaniem

 

- Opakowania - 0,5l; 1l

 

- Cena - ok. 18 zł/ 0,5L

Hammerite Prosto Na Rdzę: Nowoczesna, jednoskładnikowa farba schnącą na powietrzu, przeznaczona do antykorozyjnego i dekoracyjnego malowania metali żelaznych (stal, żeliwo), zarówno tych pokrytych rdzą, jak i czystych.

 

- Podwójna ochrona: Technologia DUALTECH odpycha wodę i zapobiega powstawaniu rdzy

 

- Do 8 lat ochrony przed rdzą

 

- Łatwiejsze przygotowanie powierzchni - wystarczy usunąć resztki luźnej rdzy

 

- Szybsze malowanie - krótszy czas schnięcia, mniejsza liczba warstw w porównaniu do zwykłych farb z podkładem

 

- Czyste i przyjemne malowanie - gęsta formuła sprawia, że farba nie kapie z pędzla i nie spływa z powierzchni pionowych

 

- Farby Hammerite Prosto Na Rdzę w technologii DUALTECH dostępne są z efektem - gładki połysk, młotkowy, matowy i półmatowy

 

- Wydajność na m?/l (przy jednokrotnym malowaniu) - 7

 

- Opakowania - 0,25l; 0,7l; 2,5l

 

- Druga warstwa - po 6 godzinach

 

- Malować w temperaturze - pomiędzy 10 a 25 stopni Celsjusza

 

- Cena - ok. 35 zł/ 0,7L

Więcej informacji na

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.