Lato w Ogrodzie

Wygodny leżak, pasjonująca lektura, a wokół słodki zapach kwiatów i kojąca cisza - trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na spędzenie słonecznego popołudnia niż chwila błogiego relaksu na świeżym powietrzu. Jak pokazują dane, zebrane przez Porównywarkę Cen Okazje.info, wielu Polaków przychyla się do tej opinii i w przydomowych ogrodach, na działkach oraz balkonach tworzy i pielęgnuje swoje zielone oazy spokoju.

Słoneczna aura i prawdziwie letnie temperatury sprawiają, że, zamiast kanapy i telewizyjnego pilota, wybieramy wypoczynek na łonie natury. Choć spontaniczne pikniki w parku czy na leśnej polanie nadal mają liczne grono zwolenników, coraz częściej decydujemy się na starannie przemyślane zaaranżowanie własnej przestrzeni, pozwalającej w pełni cieszyć się pięknem przyrody. Z analizy dokonanej przez serwis Okazje.info wynika, że wśród Internautów, odwiedzających kategorię Ogrody , największe zainteresowanie wzbudza Architektura ogrodowa oraz produkty, związane z szeroko pojętą uprawą roślin. - Choć dla wielu klientów nadal najważniejsza jest atrakcyjna cena, coraz więcej osób, poszukujących akcesoriów ogrodowych stawia na ich jakość, design oraz trwałość materiałów - mówi Lech Nitecki, właściciel sklepu Ogrodosfera.pl. - Systematycznie powiększa się również grono konsumentów, którzy chcą, by wystrój ogrodu tworzył harmonijną całość z architekturą domu oraz jego otoczeniem - dodaje.

embed

Ogród, czy działka to doskonałe miejsca do organizacji imprez na świeżym powietrzu, nic więc dziwnego, że w kategorii Architektury ogrodowej produktami wybieranymi najczęściej są, zapewniające ochronę przed kaprysami pogody, altany, pawilony oraz namioty. Duże powodzenie mają również domki na narzędzia, bo jak mówi Lech Nitecki - Każdy kto ma choć kawałek ogródka, dba o niego przy pomocy odpowiedniego sprzętu, który musi przecież gdzieś przechowywać. A z racji tego, że dom nie jest najlepszym miejscem na brudne narzędzia ogrodnicze, domek lub szopa wydają się najwłaściwszym rozwiązaniem.

embed

Potwierdzeniem opinii eksperta jest ranking najpopularniejszych altanek i domków ogrodowych. Choć na pozycji lidera znalazła się przestronna drewniana altana, pozostałe miejsca na podium zajęły konstrukcje, przeznaczone do przechowywania ogrodowych sprzętów.

embed

- Pawilony to ciekawa alternatywa dla drewnianych altan. Są tańsze, mniej skomplikowane w montażu i łatwiejsze do przenoszenia - tłumaczy Lech Nitecki. Największym zainteresowaniem wśród pawilonów ogrodowych cieszą się przestronne modele, idealne na wszelkiego rodzaju imprezy plenerowe. Duże powodzenie mają również pawilony z moskitierą, chroniącą przed komarami i innymi owadami, lubiącymi zakłócać nasz wypoczynek. Namioty, które w prywatnych ogrodach pojawiają się stosunkowo rzadko, świetnie sprawdzają się w roli zadaszenia wystaw, stoisk promocyjnych, czy ekspozycji targowych. Wraz z coraz powszechniejszą modą na przyjęcia weselne organizowane w plenerze, systematycznie rośnie także zainteresowanie namiotami gastronomicznymi.

embed
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.