Dekoracje ogrodowe

Na szczęście czasy świetności gipsowych krasnali, bocianów i kopii antycznych rzeźb, które jeszcze kilka lat temu spotkać można było w wielu polskich ogrodach, mamy już za sobą.

Z danych, zebranych przez analityków Porównywarki wynika, że, obok praktycznych elementów małej architektury, dużym zainteresowaniem Polaków cieszą się również artykuły służące do dekoracji. Jak dowodzi ranking najczęściej wybieranych produktów kategorii Dekoracje ogrodowe, aktualnie na topie są płytki, palisady i inne produkty wykonane z drewna - wszystkie w naturalnych barwach i o bardzo prostym designie. Popularność ozdób tego typu nie jest jednak zaskoczeniem - drewniane, minimalistyczne dekoracje dobrze komponują się ze współczesną architekturą i pasują do niemal każdego założenia ogrodowego.

embed
embed

Komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu nie byłby możliwy bez odpowiednio dobranych mebli ogrodowych. Produktami kategorii Meble ogrodowe , budzącymi aktualnie największe zainteresowanie są leżaki, huśtawki, parasole, ławki, hamaki oraz zestawy mebli do ogrodu.

Delikatna, naturalna opalenizna nadal jest w modzie. Zażywanie słonecznej kąpieli na rozpostartym bezpośrednio na trawie, kocu lub ręczniku bywa niewygodne i wiąże się z dużo wyższym ryzykiem bliskiego spotkania z owadami. Z tego właśnie powodu, liderem rankingu mebli ogrodowych są leżaki, które świetnie sprawdzają się zarówno podczas wypoczynku w przydomowym ogródku, jak i na wszelkiego rodzaju wakacyjnych wyjazdach. Najpopularniejsze modele wyposażone są w oparcia na łokcie oraz regulowane podnóżki, pozwalające dostosować leżak do indywidualnych potrzeb użytkownika.

embed

Są jednak tacy, którzy od beztroskiego wylegiwania się na słońcu wolą odpoczynek w cieniu. Dla nich idealnym rozwiązaniem są huśtawki ogrodowe z daszkiem ochronnym, zajmujące drugie miejsce wśród najczęściej wybieranych produktów swojej kategorii. Główną przyczyną ich popularności jest bez wątpienia niezwykła funkcjonalność - huśtawki to nie tylko wygodny mebel, służący do relaksu, drzemki, czy lektury na świeżym powietrzu, ale również bardzo dobra alternatywa dla ogrodowych ławek i sof, niezbędnych podczas wszelkiego rodzaju towarzyskich spotkań w plenerze.

Obowiązkowym wyposażeniem wielu ogrodów, tarasów i balkonów są także zestawy mebli ogrodowych. Coraz częściej miejsce tanich stołów i krzeseł wykonanych z plastiku, zajmują zdecydowanie atrakcyjniejsze wizualnie i bardziej wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych, zestawy z drewna oraz rattanu. - W kwestii stylu, od kilku lat króluje prosta forma. Wybierane są przeważnie proste wzory bez większych udziwnień i ozdobników - mówi Lech Nitecki.

embed
Więcej o: