Popularne rośliny

Z zebranych danych wynika, że Internauci najczęściej poszukują drzewek i krzewów ozdobnych (48%), cebulek i sadzonek kwiatów (18%) oraz kwietników (8%).

Zgodnie z najprostszą słownikową definicją, ogród to miejsce służące do uprawy roślin, nic więc dziwnego, że właśnie Uprawa roślin jest drugą z najczęściej odwiedzanych grup produktowych w swojej kategorii.

W ostatnich latach ogrodnicza świadomość Polaków wyraźnie wzrosła. Klienci są coraz bardziej wymagający i nie zadowalają ich już popularne rośliny. Im rzadsze, ciekawsze i trudniejsze w uprawie, tym bardziej cieszą - mówi Jacek Prud ze sklepu e-ogrodniczy24.pl. - Wybór roślin jest zazwyczaj bardzo przemyślany i ściśle uzależniony od przeznaczenia ogrodu. Przy domu sadzimy przede wszystkim kwiaty, krzewy i małe drzewa, w ogródkach działkowych - kwiaty, drzewa owocowe oraz łatwe w uprawie warzywa. Coraz częściej grządki aranżowane są również w dużych założeniach ogrodowych. A wszystko to za sprawą mody na eko-warzywniki - dodaje.

Ale przecież nie każdy dysponuje ogrodem lub działką. Wielu mieszkańców polskich blokowisk stara się więc stworzyć zielony zakątek na własnym balkonie. - Wśród kwiatów balkonowych od lat bezkonkurencyjne są pelargonie i surfinie. Systematycznie upowszechnia się również trend na sadzenie ziół i krzewów owocowych, takich jak truskawki - stwierdza Jacek Prud. Polacy nie zapominają również o odpowiedniej oprawie dla swojego balkonowego kwietnika, wybierając donice i osłonki, dobrze harmonizujące z formą oraz barwą posadzonych w nich roślin.

Pełna harmonia ze znajdująca się wokół architekturą, wygodne meble z naturalnych materiałów oraz dyskretne dekoracje, dobrze komponujące się z oryginalnymi kwiatami i krzewami - tak właśnie wygląda ogród marzeń roku 2013. Czy w najbliższym czasie należy spodziewać się spektakularnej zmiany ogrodowych trendów? - Wzrasta nasza świadomość ekologiczna, mamy praktycznie nieograniczony dostęp do artykułów ogrodowych, chcemy być na czasie z najnowszymi modami. My po prostu pokochaliśmy nasze ogrody i gotowi jesteśmy dołożyć wszelkich starań, by prezentowały się one jak najlepiej. - tłumaczy Jacek Prud. W tej sytuacji jednego możemy być pewni - z każdym kolejnym sezonem polskie ogrody będą coraz piękniejsze.

embed

CYKAS PALMA (67) super jakość

0 opinii

embed

CYTRUS drzewko MANDARYNKA (67)

0 opinii

embed

HIBISCUS czerwony 1775

0 opinii

Więcej o: