Jesienne porządki z Fiskars. Innowacyjne rozwiązania do domowego ogródka

Odcienie złota i spadające liście z drzew to znak rozpoznawczy, że zbliża się jesień. Wszyscy pamiętamy, gdy jako dzieci z radością wskakiwaliśmy w stosy złotych liści, lecz sprzątanie ich nigdy nie było najprzyjemniejszą czynnością. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom firmy Fiskars wszystko zmieni się diametralnie.

.. . Najważniejszym punktem na jesiennej liście porządków jest uprzątnięcie trawników. Przed zimą należy je zgrabić i usunąć z nich liście oraz resztki owoców. Pozostawione zaczną gnić i psuć murawę, czego należy unikać. Przy dużej powierzchni doskonale sprawdzą się grabie XL z szeroką 65-centymetrową głowicą. Mają one drewnianą rączkę i sztywne zęby, dzięki czemu grabienie staje się dużo łatwiejsze.

 

Dane techniczne:

 

Trzonek drewniany

 

Długość 173,5 cm

 

Szerokość głowicy 64,6 cm

 

Głębokość 4,2 cm

 

Waga ok. 1 kg

.. . Gdy powierzchnia naszego ogródka nie jest duża, a zależy nam na szybkim i efektywnym zagrabieniu terenu, polecamy nieco mniejsze grabie L - 320 mm - z lekkiego, a zarazem sztywnego tworzywa. Szeroka głowica umożliwia zagrabianie nawet większej ilości liści czy trawy, a długi trzonek wykonany z wytrzymałego, choć lekkiego aluminium będzie idealny dla kobiet i dla mężczyzn.

 

Dane techniczne:

 

Aluminiowy trzonek

 

Długość 175 cm

 

Szerokość głowicy 52 cm

 

Głębokość 5 cm

 

Waga ok. 0,58 kg

. Do niewielkich powierzchni najlepszym rozwiązaniem będą grabie M . Lekkie i poręczne narzędzie sprawi, że grabienie liści będzie pracą wykonaną łatwo i szybko.

 

Dane techniczne:

 

Aluminiowy trzonek

 

Długość 173 cm

 

Szerokość głowicy 41,5 cm

 

Głębokość 5 cm

 

Waga ok. 0,56 kg

.. . Spadające liście to niestety problem nie tylko bałaganu na trawniku. To często również zapchane rynny. A czy jest coś gorszego od wdrapywania się na chyboczącą drabinę? Aby tego uniknąć warto skorzystać z bardzo poręcznej szczotki do rynien Fiskars.

 

.. . Połączenie szczotki i skrobaka sprawi, że czyszczenie trudno dostępnych miejsc stanie się dziecinnie proste. Możliwość regulowania kąta nachylenia szczotki i skrobaka ułatwia dokładne usunięcie zanieczyszczeń zalegających w rynnach. Dzięki teleskopowemu trzonkowi nawet najwyższy dach nie będzie stanowić przeszkody.

 

Dane techniczne:

 

Trzonek teleskopowy, aluminiowy

 

Długość 230 cm

 

Szerokość głowicy 34 cm

 

Głębokość 6,5 cm

 

Waga ok. 1,88 kg

.. . Schody, weranda, patio? Płytki, drewno, beton? Z nową szczotką Fiskars porządki nawet na tak różnych powierzchniach będzie można zrobić w błyskawicznym tempie i cieszyć się pięknym otoczeniem domu. Profilowana szczotka Fiskars poradzi sobie nawet z najbardziej uciążliwymi zanieczyszczeniami. Jej specjalny kształt umożliwia usuwanie kurzu, gruzu, piachu czy liści. Jesienne porządki przy pomocy jej szerokiej głowicy - 380 mm - wykonamy w mgnieniu oka.

 

Dane techniczne:

 

Trzonek aluminiowy

 

Długość 162 cm

 

Szerokość głowicy 38 cm

 

Głębokość 11 cm

 

Waga ok. 0.68 kg

 

Orientacyjne ceny detaliczne:

 

Grabie XL - ok. 60 zł

 

Grabie L - ok. 55 zł

 

Grabie M - ok. 49 zł

 

Szczotka do rynien - ok. 159 zł

 

Szczotka szeroka - ok. 64 zł

 

www.fiskars.com

Więcej o: