Orchidalia

Postanowiliśmy powtórzyć sukces zeszłorocznej Wystawy Storczyków i po raz drugi zrobić przyjemność wszystkim miłośnikom tych pięknych egzotycznych kwiatów.

I tak 22 i 23 marca br. w gmachu Agory przy ulicy Czerskiej w Warszawie odbyły się Orchidalia 2003.

Wystawę zorganizowali: kwartalnik "Bukiety", miesięcznik "Kwietnik", "Gazeta Wyborcza", Warszawskie Towarzystwo Miłośników Orchidei i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Na miejscu prowadzona była sprzedaż storczyków doniczkowych, a kolekcjonerzy mogli nabyć rzadko spotykane okazy. Imprezę urozmaicił pokaz mody orientalnej i "storczykowy" taniec zaprezentowany z wdziękiem przez zespół dziewczynek z Wietnamu.

Odbyły się także pokazy pielęgnacji orchidei, które można uprawiać w warunkach domowych. Widzowie mogli obejrzeć ogrodową szklarenkę do uprawy tych roślin, a w niej rzadkie okazy wypożyczone z ogrodów botanicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja poświęcona użytkowemu gatunkowi storczyka - wanilii. Na kiermaszu sprzedawano nie tylko orchidee w doniczkach, ale również podłoża do ich uprawy, nawozy i wydawnictwa poświęcone tym kwiatom. Wioesenny nasrtój imprezy podkreśliły pachnące kompozycje z roślin cebulowych, podarowane przez Międzynarodowe Centrum Cebulek Kwiatowych Holandia. Wystawę odwiedziło około 10 tysięcy osób.

Orchidaliom 2003 towarzyszył konkurs wiązanek ślubnych, które prawdziwie zachwyciły publiczność. Do rywalizacji przystąpiło 26 kwiaciarń. oto niektóre z bukietów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.