Adoptuj pszczołę

W nocy z 4 na 5 października w Przyczynie Dolnej w województwie lubuskim doszło do wyginięcia ponad 2 milionów pszczół. To jedno z największych, jeśli nie największe jednorazowe wymarcie pszczół w Polsce w tym roku. Ta pszczela katastrofa dotknie pszczelarzy, rolników i wpłynie na cały ekosystem. Musimy jak najszybciej odbudować pszczelą populację na tym terenie. Żeby to osiągnąć potrzebujemy Twojej pomocy!

Nie możemy pozostać obojętni wobec tej pszczelej katastrofy. Możemy razem pomóc pszczołom i odbudować wspólnie ich populację na terenie dotkniętym katastrofą. Pszczoły i owady zapylające to fundament naszego ekosystemu. Bez ich zapylania rośliny nie mają jak kwitnąć i wydawać plonów.

Na początku października Greenpeace rozpoczęło akcję "Adoptuj Pszczołę 2" , w ramach której zbierano fundusze na budowę miejskich ogrodów dla pszczół i ludzi. Zainteresowanie akcją jest ogromne, w ciągu dwóch pierwszy dni zebraliśmy ponad 20 tysięcy złotych. Celem było zbudowanie 12 ogrodów w całej Polsce. Interwencja w Przyczynie Dolnej jest jednak bardzo potrzebna. Dlatego zmieniono cel zbiórki - od tej pory pieniądze zebrane podczas akcji przeznaczone będę na odbudowę pszczelich rodzin w gminie Wschowa.

Przyłącz się do akcji - adoptuj z nami pszczoły!

Fot. Greenpeace

Wiemy, że los pszczół nie jest Polkom i Polakom obojętny, dlatego zachęcamy: pomóżmy wspólnie. Od tysięcy lat pszczoły pracują na naszą korzyść, odwdzięczmy im się! Bez pszczół miodnych i dziko żyjących owadów zapylających ucierpi cały rejon. Dziko rosnące rośliny oraz ogromna część roślin uprawnych wymagają zapylania żeby mogły kwitnąć oraz wydawać plon. Ucierpi także społeczność Przyczyny, nie tylko pszczelarze ale rolnicy których uprawy zależą od zapylania. Brak owadów zapylających odbije się na całej okolicy - o ile nie ruszymy na pomoc!

Więcej o: