Bukiety w Wilanowie

W Polsce dość rzadko organizowane są pokazy profesjonalnych kompozycji kwiatowych. Tym bardziej warto więc obejrzeć prace z wystawy FLORYSTA 2014, zaprezentowane tej jesieni w Oranżerii Pałacu w Wilanowie.

Na wystawie "Wilanowskie Barwy Lata" swoje prace dyplomowe prezentowały uczestniczki kursu organizowanego przez Szkołę Florystyczną Małgorzaty Niskiej, jedną z najbardziej znanych i aktywnych tego typu placówek w kraju. Przez weekend obejrzało je prawie 3000 osób.

Tegoroczne egzaminy po raz kolejny odbyły się w oranżerii wilanowskiego pałacu. W dzień egzaminów od samego rana panie uwijały się, aby przygotować stanowiska, a Małgorzata Niska, opiekunka i wykładowczyni, udzielała ostatnich konsultacji. Kandydatki na florystę musiały wykazać się w czterech kategoriach: wieniec, bukiet, ozdoba ślubna, praca dowolna. Komisja oceniała każdą pracę nie tylko pod względem pomysłowości i kolorystyki, ale także kompozycji oraz techniki wykonania. Wybór nie był łatwy, zwłaszcza że uczestniczki zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła Agnieszka Czernicka-Kowalska, która zajęła pierwsze miejsca aż w trzech kategoriach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.