Aranżacja balkonu. Jak urządzić balkon na wiosnę

Balkon w bloku to dla większości mieszczuchów to jedyna możliwość do przebywania na świeżym powietrzu. Można swój balkon tak urządzić by można było na nim wypić poranną kawę, poczytać książkę czy spotkać się ze znajomymi.

Aranżacja balkonu

Mamy dla Was mnóstwo pomysłów na oryginalny balkon. Dzięki prostym trikom, bez zbytniego nakładu czasu i pieniędzy będziecie mogli w szybki sposób urządzić balkon na nowo tak by był ulubionym miejscem dla Was i Waszych roślin. W dzień pełen słońca czy ciepłą noc będzie mogli leniuchować na leżaku, cieszyć się nową przestrzenią, słuchać muzyki, czytać - odzyskać spokój i równowagę. Dla bardziej ambitnych ogrodników polecamy praktyczne doniczki na zioła i warzywa. Otoczenie roślin to chyba najprzyjemniejszy aspekt przebywania na balkonie.

Pnącza na balkon. Najlepsze pnącza na balkon

Zainspiruj się i urządź balkon na wiosnę

Fot. Ikea

Balkon w bloku

Większość z nam ma do dyspozycji niewielkie przestrzenie na balkonie. Zwykle jest to kilka metrów. W takich okolicznościach trzeba wziąć pod uwagę uprawy wertykalne, pnące się ku górze. Mogą to być kratki przymocowane do ścian po których wspina się bluszcz, drabiny i regały wypełnione kwiatami. Z doświadczenia wiem, że warto zainwestować w solidne konstrukcje, bo jak tylko przychodzi sezon roślin przybywa....a miejsca nie.

Balkon. Jak założyć ogródek na balkonie?

Fot. Ikea

Aranżacje balkonu

Każdy balkon może wyglądać wyjątkowo...to  tylko zależy od naszej fantazji i potrzeb. Może to być miejsce w których odpoczywamy po ciężkim dniu pracy. Tam przyda się wygodny leżak, fotel, hamak i koniecznie stolik. Jeśli balkon ma być jedynie naszym ogrodem w którym uprawiamy warzywa owoce i zioła to najważniejsze będą wygodne i funkcjonalne donice. Jeśli zaś mamy ochotę organizować tam mini przyjęcia dla grona przyjaciół po zmierzchu to koniecznie trzeba zadbać o nastrojowe oświetlenie. 

Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Poznaj skuteczne sposoby

Fot. mat. prasowe IKEA

Balkon aranżacje

Na dobrze zaprojektowanym balkonie możemy spędzać długie godziny, ciesząc się świeżym powietrzem i widokami. Na małym balkonie warto wykorzystać składane meble o wielofunkcyjne akcesoria. Duże donice zamiast zajmować miejsce na podłodze można powiesić na poręczy.

Fot. MONIKA LUNDHOLM

Pomysł na balkon

Ile głów tyle pomysłów na urządzenie balkonu czy oranżerii. Oto kilka z nich.

Fot. KRISTIAN KREBS

Niektórzy balkon wykorzystują balkon jako dodatkową przestrzeń do przechowywania...nie koniecznie roślin.

Fot. KEN GOH

Kiedy widok z okna nie zapiera tchu w piersiach warto się zasłonić. Zielona ściana stworzona przez kilkadziesiąt doniczek to świetny pomysł.

Fot. Ikea

Czasem latem w mieszkaniu jest nie do wytrzymania. Ten balkon został wykorzystany jako sypialnia. Pomyślano również o moskitierze. Brawo!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.