XXVII Festiwal Kwiatów i Sztuki "Fantazja"

Zakochaj się w książańskiej wiośnie! Od 30 kwietnia do 3 maja na gości Zamku Książ czeka prawdziwa eksplozja kolorów, fantazyjne motywy oraz cała masa atrakcji i występów artystycznych. Spędźcie ten weekend majowy w Zamku Książ, najpiękniejszym miejscu na ziemi, i bawcie się z nami podczas XXVII Festiwalu Kwiatów i Sztuki!

Majowy "Festiwal Kwiatów i Sztuki" to sposób w jaki witamy powracającą do życia wiosnę: poprzez girlandy kwiatów, zachwycające aranżacje florystyczne, niesamowite występy artystyczne, pokazy i animacje, tańce dworskie oraz warsztaty formowania drzewek bonsai.

W tym czasie Zamek Książ zamienia się w bijące serce Dolnego Śląska - to właśnie tu gromadzi się tysiące turystów, fascynatów roślin i miłośników ogrodnictwa z całej Polski. Bajeczny wygląd zamku połączony z wyjątkowym programem artystycznym, sprawia, że "Festiwal Kwiatów i Sztuki" to jedna z najciekawszych, i na pewno najbarwniejszych, propozycji na spędzenie majówki w Polsce.

W Książu kochamy kwiaty, a ich święto celebrujemy hucznie! Dzięki Stowarzyszeniu Florystów Polskich cały kompleks wręcz tonie w roślinach, a aranżacje kwiatowe mistrzów florystycznych w najpiękniejszych zamkowych salach przekraczają granice wyobraźni. Czy jesteście gotowi na ogromną dawkę kreatywności? Tegorocznym motywem została "Fantazja", której emblematem jest feeria barw i wymyślne inspiracje. Przygotujcie się na prawdziwą podróż do Krainy Czarów, bo od 30 kwietnia do 3 maja będziecie wręcz "oczarowywani" stworzonymi przez nich dekoracjami!

W zeszłym roku prawdziwą furorę zrobiły warsztaty florystyczne dla najmłodszych!

Z przyjemnością ogłaszamy, że w tym roku zajęcia dla dzieci z mistrzami florystycznymi będą trwały dłużej, a ponadto codziennie! Proponujemy niezwykłą rozrywkę dla Waszych pociech - niech najmłodsi tworzą własne, niesamowite kompozycje kwiatowe pod okiem doświadczonych i wielokrotnie nagradzanych florystów.

To nie wszystko! Najwybitniejsi mistrzowie florystycznego świata przybędą do Zamku Książ już 29 kwietnia, by wziąć udział w II Mistrzostwach Florystycznych dla Regionu Dolnego Śląska. W wyniku kwiatowych zmagań niezwykłych artystów w przeróżnych konkurencjach powstaną zachwycające roślinne konstrukcje i projekty. Kto zwycięży? Jakie techniki zastosuje? Nasi goście poznają odpowiedzi na te pytania już pierwszego dnia festiwalu, gdy w zamkowych salach oprócz aranżacji zaprezentowane zostaną efekty tych mistrzostw!

Również i w tym roku nie zabraknie egzotyki i "powiewu orientu" - to podczas Festiwalu Kwiatów i Sztuki odbywa się największa Narodowa Wystawa Bonsai w Polsce! Jeżeli czujecie fascynację Dalekim Wschodem to powinniście wiedzieć, że to właśnie do "Perły Dolnego Śląska" sprowadzone zostają najciekawsze okazy tych miniaturowych drzewek. Na ich podziwianiu się jednak nie skończy - w programie festiwalu przewidziano bardzo wiele wspaniałych pokazów i pasjonujących wykładów, które poprowadzone zostaną przez słynnych bonsaistów.

Fot. Zamek Ksiaż

Jeżeli tęsknicie za wiosną to musicie zobaczyć tarasy zamkowe, które ponownie zakwitną tysiącem tulipanów, mnóstwem azalii, rododendronów i irysów. Naszym oczom ukażą się prawdziwe królewskie ogrody. To jednak nie wszystko! W tym roku to właśnie na zamkowych tarasach zobaczycie najwięcej atrakcji m.in. prezentacji, zabaw, pokazów i animacji! Podziemny Kompleks Osówka zapewni inscenizacje historyczne, Stara Kuźnia zaprezentuje zamkowe kowalskie rzemiosło, a grupy artystyczne przeniosą nas w fantastyczny świat bajkowych postaci. Zawita do nas również słoneczny Mieroszów, a wraz z nim pojawią się zwierzątka z Zoofarmy, zimowe (!) atrakcje z Andrzejówki oraz wystawa fotograficzna niezwykłych okazów przyrody.

Zamek także będzie tętnił życiem, oprócz ekspozycji florystycznych, w edukacyjnych salach zamkowych będziemy realizować nasze fascynacje. Specjalnie dla odwiedzających przygotowaliśmy aż dwa bloki wykładowe: historyczne oraz ogrodniczo-florystyczne. Interesuje Was historia, XIX - wieczne romanse, a może burzliwy okres II Wojny Światowej? Być może w tym roku pragniecie stworzyć niesamowity ogród, przyjazny motylom, ptakom? Jeżeli jednak wolicie zgłębić tajniki tworzenia aranżacji florystycznych i upiększać własną rzeczywistość to nic nie szkodzi. Będziemy mówić o wszystkim! Specjaliści w tych dziedzinach zapraszają na wykłady i warsztaty, w trakcie których zachwycicie się Książem i przyrodą.

Nie zabraknie również przedstawień, projekcji filmowych, ekspozycji artystycznych i tego, co w sztuce najlepsze. Czy wspominaliśmy już, że na Dziedzińcu stanie ogromny model Zamku Książ? Czegoś takiego jeszcze nie było!

Oczywiście jak każdego roku do zamku przybędzie ponad 200 wystawców, a wraz z nimi wielu ogrodników, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. Przed odwiedzającymi ukazany zostanie szeroki wybór roślin, cebulek kwiatowych, drzewek, ceramiki, produktów regionalnych i przedmiotów artystycznych: obrazów, biżuterii, dekoracji, minerałów. Nie zabraknie również winnic, bioenergoterapeutów i na pewno nie zabraknie niczego!

Cena biletu: od 15 do 25 zł

Zapraszamy!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.