Mała architektura z betonu

Aranżacja przestrzeni wokół domu wymaga niezwykłej umiejętności pogodzenia ze sobą dwóch aspektów: estetyki i funkcjonalności. W praktyce często oznacza to rezygnację z oryginalnych, nieszablonowych metod na rzecz bezpiecznych i praktycznych standardów.

Dla odważnych miłośników nowoczesnych rozwiązań projektanci firmy Libet przygotowali kolekcję betonowych form Libet Stampo, w skład której wchodzi pięć intrygujących wzorów małej architektury: Donica, Sześcian, Kula, Piłka Golfowa oraz nowość - Plaster miodu. Dzięki nim każda przestrzeń - prywatna i publiczna - nabierze zupełnie nowego wymiaru.

Linia Libet Stampo stworzona została z myślą o wszystkich tych, którzy stawiają na proste,a jednocześnie oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania. W skład tej linii wchodzi bowiem pięć eleganckich i funkcjonalnych elementów małej architektury (Sześcian, Donica, Kula i Piłka Golfowa, Plaster miodu), wykonanych z estetycznego, nieco surowego w odbiorze białego betonu architektonicznego. Prosta forma w połączeniu z minimalistyczną kolorystyką sprawia, że każdy z tych produktów może znaleźć zastosowanie zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. Pierwszy z betonowych elementów, Sześcian Stampo o krawędziach długości 50 cm, to propozycja, która zachwyca wszechstronnością i uniwersalnością. Sposób jego wykorzystania w przestrzeni ogrodowej jest w zasadzie nieograniczony - może on pełnić rolę krzesła, stolika ogrodowego lub też ogranicznika wjazdu. Ustawiony na intensywnie zielonym trawniku lub też ciemnych płytach tarasowych może również stanowić samodzielny element dekoracyjny. Drugi produkt z linii Stampo to rozwiązanie, które najbardziej powinno przypaść do gustu wielbicielom roślinnych kompozycji. Donica Stampo, po wypełnieniu kolorowymi kwiatami, płożącym bluszczem czy strzelistymi iglakami, doskonale urozmaici i ożywi taras lub ogród. Ciekawie prezentować się będzie również przed nowoczesnym apartamentowcem, na patio firmowej siedziby lub w lobby ekskluzywnego hotelu. Prosta, geometryczna Donica dostępna jest w trzech rozmiarach: 50x50x50 cm, 50x50x100 cm oraz 50x100x50 cm, co pozwala na tworzenie różnorodnych, wielopoziomowych układów dekoracyjnych.

Efekt betonowej kuli

Donica i Sześcian to elementy kolekcji Libet Stampo, których formę oparto na prostopadłościanie. Dwie kolejne propozycje mają natomiast kształt sferyczny (Kula i Piłka Golfowa). Wykonana z białego betonu kula najlepiej wpisuje się w modernistyczne aranżacje, jednak jej nienaganna forma sprawdzi się również w klasycznym otoczeniu. Minimalistyczny charakter produktu doskonale podkreśli zieleń trawnika, a przy tym w subtelny sposób przełamie geometryczne kształty bryły budynku, kostek czy płyt tarasowych. Kula Stampo dostępna jest w trzech rozmiarach (średnica 90, 60 i 30 centymetrów), co pozwala na tworzenie niebanalnych kompozycji i uzyskanie ciekawego efektu dekoracyjnego.

Fot. Libet

Szczególnie interesujący rezultat można osiągnąć poprzez zestawienie ze sobą kilku elementów o różnej średnicy - ustawionych w jednej linii lub swobodnie rozrzuconych na gładkiej powierzchni. Piłka Golfowa, czyli kolejny z produktów wchodzących w skład linii Stampo, stanowi swego rodzaju wariację na temat kulistej formy. Produkt ten wyglądem nawiązuje do sportowego akcesorium, a jego wyjątkowa faktura z daleka przyciąga wzrok i zachwyca wyszukanym charakterem. Piłka Golfowa o średnicy 60 cm najlepiej prezentuje się na zielonych terenach obiektów sportowych, a także w nowoczesnej przestrzeni biznesowych dzielnic miasta. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby element ten wykorzystać na prywatnej posesji jako samodzielną dekorację, ogranicznik wjazdu lub też granicę między dwoma posesjami. Warto rozważyć również umieszczenie Piłki Golfowej w ogródku skalnym lub też na żwirowej rabacie, którym nada zupełnie nowego wymiaru.

Plaster Miodu

Tegoroczna nowość w linii Libet Stampo - Plaster miodu to sposób na zaskakującą dekorację posesji. Dostępny jest w dwóch wersjach - donicy i siedziska. Plaster miodu donica wypełniony roślinnością będzie efektownie prezentował się obok geometrycznej Donicy także z linii Libet Stampo. Z kolei z pomocą siedziska w kształcie plastra miodu stworzymy zarazem praktyczne i szykowne meble ogrodowe. Betonowe sześciokąty można także z powodzeniem układać w dowolne konfiguracje i konstrukcje, komponując zadziwiające i przykuwające uwagę zdobienia. Ustawiając różnej wysokości ścianki z Plastrów miodu możemy wytyczać strefy w obrębie posesji. Pnąca roślinność okalająca taką budowlę będzie efektowanie kontrastowała z jej białą kolorystyką. Produkt ten dostępny jest w wersji pełnej i ażurowej.

Fot. Libet

Linia Libet Stampo to nie tylko gwarancja nieszablonowego designu, ale również najwyższej jakości i trwałości, którą zapewnia impregnacja już na etapie produkcji. Ponadto, Kule i Piłki golfowe z tej linii, dzięki innowacyjnej i unikatowej technologii produkcji zyskały jednolitą, bezszwową formę.

Wszystkie produkty Stampo dostępne są w wersji standardowej, a także w nieco innym wariancie - z powierzchnią piaskowaną. Dzięki temu z poszczególnych elementów można tworzyć kompozycje zróżnicowane nie tylko pod względem rozmiaru, ale również faktury. Co istotne, kolekcja Stampo umożliwia architektom i projektantom zamówienie poszczególnych produktów według ich indywidualnego projektu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.