Łóżko w ogrodzie. Modne i wygodne meble ogrodowe

Sypialnia w ogrodzie to propozycja dla amatorów snu pod gwiazdami i ptasich treli zamiast budzika.

Zapewne wszyscy mamy w ogrodzie, na tarasie lub balkonie choć jeden stolik, fotel czy krzesło. Stawiamy je zwykle w kącikach do wypoczynku, by leniuchować w pogodne dni. A jeśli marzy nam się, by mieć pod chmurką sypialnię z prawdziwym łożem, w którym można śnić w upalne letnie noce - nic trudnego! Taką sypialnię można urządzić niewielkim nakładem sił i środków. Łoża nie trzeba wcale kupować w sklepie - wystarczy sam materac (tradycyjny lub dmuchany), ułożony choćby na stelażu z palet, albo nieużywane składane łóżko, hamak czy nawet szeroka zadaszona huśtawka. Dzięki temu w gorące noce można zasypiać pod gwiazdami i budzić się o świcie, by posłuchać koncertu ptaków.

Komarom i deszczom dziękujemy

Planując noc w ogrodzie, warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przed komarami. Mogą to być prawdziwe moskitiery czy odpowiednio upięte przejrzyste zasłonki, albo kawał materiału zarzucony na ogrodowy parasol tak, by zwieszające się z niego brzegi tkaniny tworzyły ścianki odgradzające od uciążliwych owadów. Takie rozwiązanie ma tę dodatkową zaletę, że parasol ochroni nas przed ewentualnym deszczem. Podobne zadanie spełni zadaszenie ogrodowych leżanek.

Nocne lampki

Pamiętajmy też o oświetleniu - lampiony, latarenki, świece i festony żaróweczek rozpięte wśród drzew wyczarują wspaniałą atmosferę. Natomiast kinkiet na ścianie tarasu czy lampa ustawiona tuż obok łoża stworzą domowy klimat i nawet po zmierzchu pozwolą oddać się lekturze.

Ogrodowa sypialnia bez dostępu do gniazdka elektrycznego również nie musi tonąć w mroku - wystarczy użyć solarnych źródeł światła. W sklepach pojawiają się coraz ciekawsze modele lamp, ozdób, a nawet donic świecących dzięki promieniom słońca.

Można też zastosować rozwiązanie typu dwa w jednym, czyli świece antykomarowe, które rozjaśnią mrok, a przy okazji powstrzymają atak insektów.

Poduszka pod głową

Ogrodowa sypialnia, podobnie jak domowa, powinna być zaaranżowana tak, by chciało nam się do niej wracać - musi być więc nie tylko kameralna i efektowna, ale przede wszystkim wygodna.

Pełen komfort zapewnią ogrodowym śpiochom miękkie poduchy, pokrowce na materace i inne tkaniny, np. obrusy, bieżniki itp. Te przeznaczone do użytku na zewnątrz powinny być impregnowane, antystatyczne, odporne na wilgoć i łatwe do utrzymania w czystości (np. pokryte warstewką teflonu).

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.