Koniec z problemami z rozruchem kosiarki. Nowa technologia już na rynku

Jeszcze przed nadejściem ostatnich dni prac pielęgnacyjnych w ogrodach, warto pomyśleć o przygotowaniu kosiarki spalinowej do zimowego snu. Dobrze potraktowany silnik kosiarki odwdzięczy się z pewnością bezawaryjną pracą i długą żywotnością, regularnie konserwowany zwiększy swoją moc, zmniejszy zużycie paliwa nawet o 30% i zredukuje wydalanie substancji szkodliwych o 50%.

Do podstawowych czynności serwisowych, które niezbędnie należy wykonać przed ostatnim odstawieniem kosiarki do garażu, należą na pewno oczyszczenie lub wymiana filtra powietrza, wymiana oleju na nowy, usunięcie lub wypalenie paliwa (ewentualnie dodanie stabilizatora do świeżego paliwa w celu przedłużenia jego żywotności) i dokładne oczyszczenie kosiarki od spodu.

Użytkownicy kosiarek z silnikiem Briggs&Stratton z technologią INSTART nie muszą się martwić dodatkowymi zaleceniami. Akumulator jest pogodoodporny, bez uszczerbku może stać nawet na deszczu lub śniegu - sugerujemy jednak, aby przechowywać go w suchym miejscu. Może on również pozostać w silniku. Jedyne co może mu się przytrafić to rozładowanie. Wiosną wystarczy go naładować przez 60 minut, co daje nam minimum 75 uruchomień lub przez 10 minut i mamy minimum 20 uruchomień. Nic prostszego!

Nowy silnik Briggs&Stratton 775iS DOV InStart wprowadza na rynek najnowszą technologię baterii Lithium-Ion zintegrowanej bezpośrednio z samym silnikiem. Dzięki temu użytkownik otrzymuje najwyższy poziom w jakości uruchamiania silnika - bez linki rozrusznika, bez pompowania i ssania, wystarczy nacisnąć przycisk Start. InStart łączy moc i wydajność silnika spalinowego z bezproblemowym uruchamianiem elektrycznej kosiarki. Ten innowacyjny system rozruchu przy pomocy przycisku/kluczyka dostarcza najłatwiejsze uruchamianie w dotychczasowej historii.

Kosiarka powinna być także przechowywana w suchym i wentylowanym pomieszczeniu, zawsze w pozycji roboczej, czyli poziomo, w przeciwnym razie może dojść do zalania filtra powietrza lub wycieku oleju do tłumika. Po ostygnięciu silnika, można przykryć kosiarkę pokrowcem - kurz będzie miał ograniczony dostęp do silnika. Jeżeli wykonamy wszystkie powyższe czynności - na wiosnę wystarczy wlać świeże paliwo, i kosiarka będzie od razu gotowa do pracy!

Więcej o: