Zamiast kupować wypożycz żywą choinkę na święta. Ekologiczne Boże Narodzenie

Wypożyczanie choinek to nowy trend, który na całym świecie zyskuje wielu zwolenników. Teraz kolej na Polskę!

Co roku ponad 5 mln choinek bezmyślnie wycinanych jest na święta Bożego Narodzenia. Wiele z tych choinek wycinanych jest nielegalnie. A wszystko po to, aby na kilka chwil przyozdobić wnętrza naszych domów. W tym czasie choinki te mogły by żyć, produkować dla nas tlen i cieszyć oko miłośników przyrody.

O przewadze żywej choinki nad sztuczną nie muszę Was przekonywać. Ja co roku miałam żywą choinkę, ale jako mieszkanka blokowiska nie miałam możliwości przedłużenia jej życia. Wszelkie próby uprawy na balkonie w donicy zakończyły się niepowodzeniem. W tym roku po raz kolejny zaczęłam mierzyć się z myślami...żywa czy może sztuczna?

Przypomniałam sobie, że kiedyś trafiłam na artykuł o tym, że w Wielkiej Brytanii, USA czy Kanadzie funkcjonuje coś takiego jak "Wypożyczalnia choinek". Postanowiłam sprawdzić czy coś takiego może jest już w Polsce.

Wrzuciłam w googla hasło: wypożyczalnia choinek. Na początku wyskoczyły mi krypto wypożyczalnie, które oferują firmom tak na prawdę transport choinek i w większości przypadków dekorację. Znalazłam też inne ogłoszenia typu:

Potrzebujesz choinki do zdjęć? Chciałbyś wypożyczyć choinkę na plan filmowy? Kręcisz materiał lub organizujesz imprezę i potrzebna Ci choinka ? Nie ma problemu - skontaktuj się z nami. W naszej firmie istnieje możliwość wypożyczenia drzewka świątecznego.

Ale...również znalazłam parę firm, które zajmują się właśnie tym czego oczekiwałam czyli WYPOŻYCZANIEM CHOINEK . To dobry pomysł nie tylko dla ekologicznych freaków, aby zaoszczędzić na święta i zachować tradycję żywej choinki w domu.

Jak to działa?

System jest prosty i można opisać go w paru krokach:

 • Wybierasz typ i wysokość choinki jaką chciałbyś mieć przez telefon lub on-line
 • Ustalasz termin  i miejsce dostawy (z wyprzedzeniem kilku dni)
 • W trakcie pobytu w Twoim domu opiekujesz się żywą choinką w donicy
 • Po świętach firma odbiera choinkę w umówionym terminie i po czym bezpiecznie trafiła do leśnej szkółki

Ceny wynajmu choinek w donicy

Za świerk kłujący o wysokości 80-120 cm będziemy musieli zapłacić od 70 do 100 zł, a za świerk zwyczajny o tych samych rozmiarach już od 50 do 75 zł. Dowóz na terenie Warszawy i okolic w cenie wynajmu.

  Dlaczego warto wypożyczać choinki a nie kupować

  Jest mnóstwo powodów, dla których wypożyczenie choinki jest lepsze niż kupowanie ściętego drzewka.

  Przede wszystkim kosztuje to mniej niż jednorazowy zakup choinki. Nie przyczyniamy się do bezmyślnego ścinania drzewek i działamy w zgodzie z naturą. Do domu dostajemy drzewko zadbane i ukorzenione, pochodzące z wiadomego źródła i co najważniejsze polskie. A jeśli tylko zechcemy możemy je zasadzić. Tradycja żywej choinki jest kontynuowana, a my możemy przeżywać piękne i pachnące święta.

  Więcej o:
  Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.