Zalety pawilonów ogrodowych

Przyjęcia w ogrodzie to wspaniała atrakcja, jednak w naszym klimacie pogoda potrafi płatać figle. Aby ochronić się przed deszczem, wiatrem czy palącym słońcem warto zakupić pawilon ogrodowy. Pawilony są najczęściej wykorzystywane do celów handlowych na targach, czy rynkach. Nie jest to ich jedyne zastosowanie. Na co zwrócić uwagę wybierając model do swojego domu?

Pawilon daje nam taki sam komfort jak altana ogrodowa, ma jednak tą zaletę - jest mobilny i tańszy. Może posiadać otwarte, półotwarte lub zamknięte ściany. Przegrody uchronią nas przed wiatrem i spojrzeniami sąsiadów. Niestety ograniczą również naszą widoczność, a w parne dni ograniczają wymianę powietrza i sprawią, że będzie nam zbyt gorąco. Dlatego optymalnie jest wybrać model z bokami, które możemy łatwo rozłożyć i zdemontować. Zwróćmy również uwagę na to, aby ścianki były łatwe w instalacji.

Powinniśmy również sprawdzić z jakiego materiału pawilon został wykonany. Powinien on być odporny na działanie promieni słonecznych i wody. Stelaż jest zazwyczaj stworzony z metalowych rurek. Zdarzają się również konstrukcje z tworzyw sztucznych. Są lżejsze od tych z aluminium, ale mniej trwałe.

Kupując namiot dla siebie , pomyślmy też o dzieciach. Każdy maluch marzy o własnym domku w ogrodzie. Dzięki kupnie takiego produktu, podczas organizacji przyjęcia dzieci będą miały własne miejsce do zabawy, gdy rodzice będą rozmawiać w pawilonie. Domek dla dzieci dobieramy wielkością do liczby dzieci i ich wieku.

Więcej o: