Targi GARDENIA - witamy w świecie kwitnących roślin i nowoczesnych urządzeń ogrodniczych

600 stoisk po brzegi wypełnionych asortymentem ogrodniczym, nowoczesne rozwiązania ułatwiające pielęgnację roślin, drzew i krzewów, nowinki technologiczne pomagające utrzymać tereny zieleni, bezpłatne porady z zakresu aranżacji ogrodu, warsztaty projektowe oraz konkursy prowadzone przez znane w kraju gwiazdy telewizyjne, jak Maja Popielarska czy Marek Jezierski - to wszystko czeka na odwiedzających, którzy w dniach 25-27 lutego pojawią się na terenie Międzynarodowych Tragów Poznańskich, by wspólnie z przedstawicielami branży ogrodniczej przywitać wiosnę.

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury krajobrazu GARDENIA odbędą się już po raz X. Trzydniowe wydarzenie to największa impreza zrzeszająca miłośników ogrodnictwa w naszym kraju. GARDENIĘ tworzą ludzie z pasją, którzy z wielkim zaangażowaniem dzielą się wiedzą i zarażają swoją miłością innych. Do udziału w Targach zapraszamy osoby zainteresowane nowymi trendami, które w otoczeniu przepięknie zaaranżowanych stoisk będą mogły zapoznać się z niezwykle bogatym asortymentem ogrodniczym oraz wysłuchać porad na temat kompleksowego utrzymania ogrodu.

Piękny wygląd ogrodu w dużej mierze zależy od tego, co się w nim znajduje. Osoby nastawione na wzbogacenie ogrodowych przestrzeni zapraszamy do udziału w grze GO-OSTO, którą organizuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Do wygrania będę liczne kupony rabatowe ufundowane przez wystawców Targów GARDENIA. Interesująco zapowiada się także tegoroczny ogród pokazowy. Miejska dżungla to najnowsza propozycja firmy GARTE. Oryginalny projekt zawiera wiele różnych elementów, a wśród nich m.in. betonowe chodniki uzupełnione donicami z różnymi gatunkami roślin, fragment trawnika przeznaczy do wypoczynku, plac zabaw z drewnianymi zabawkami, kolorowy mural, grafitti z mchu, instalacje z rur, czy drewniane drzewa z ozdobami z włóczki.

GARDENIA to niepowtarzalna okazja, by stworzyć swój własny ogród. Wszystko za sprawą "Pogotowia Projektowego", które umożliwi samodzielną aranżację przydomowej przestrzeni. Pomagać w tym będą specjaliści z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego

w Poznaniu, którzy opowiedzą o najnowszych trendach, ponadto doradzą, jak wybierać i gdzie sadzić rośliny.

O atrakcje dla odwiedzających zadba również Szkółka Roślin Ozdobnych "Clematisy'". Na ich stoisku będzie można wziąć udział w armwrestlingu. W Polsce cały czas jest to niszowy sport wśród zawodowców, ale cieszący się sporą popularnością wśród amatorów. Pokazy siłowania na rękę poprowadzi Maciej Sośnicki, certyfikowany trener armwrestlingu.

Podczas Targów GARDENIA nie zabraknie również możliwości zakupu roślin i narzędzi. Pasjonatów kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadaczy drzew owocowych i krzewów ozdobnych zapraszamy do udziału w Kiermaszu Ogrodniczym. Wzorem ubiegłorocznym Kiermasz dostarczy wiedzy także wiedzy z sektora nasion, traw i warzyw, narzędzi, sprzętu ogrodniczego, torfów i podłoży czy akcesoriów do nawadniania.

Więcej o: