Gra edukacyjna DRZEWA

Premiera edukacyjnej gry DRZEWA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS. Serwis e-ogrody.pl patronuje wydawnictwu.

Zimą wszyscy tęsknimy za zielenią lasu lub liści na pobliskim drzewie. Być może to dobry czas, by zastanowić się nad znaczeniem naszych potężnych drzewiastych sąsiadów. Okazją niech będzie gra edukacyjna ŚWIAT WOKÓŁ NAS, wydawnictwa Jacobsony, która właśnie zazieleniła się na półkach

 DRZEWA to już piąta część serii gier poświęconych polskiej przyrodzie. Termin jej wydania nie jest przypadkowy. Gdyby ukazała się w czerwcu, chłonęlibyśmy przyjemność z obcowania z drzewami, która w tym okresie jest całkiem oczywista. W październiku bawilibyśmy się liśćmi, grabili je, często zmęczeni tym obowiązkiem. Na początku marca bardzo czekamy aż pojawią się pierwsze pąki i świeże liście. Nie ma chyba nikogo, kto nie tęskniłby za świeżą zielenią, dźwiękiem szumiących liści. Powinno nam to uświadomić jak bardzo obecność drzew poprawia nasze samopoczucie: jak duże znaczenie mają dla nas białe kwiaty kasztanowca, malutkie listki przydrożnej brzozy czy słodki zapach kwitnącej lipy.


Dlaczego warto to rozważać? Bo bez drzew sobie nie poradzimy, a niestety coraz więcej osób przyznaje się do tego, że nie potrafi nazwać nawet popularnych gatunków rosnących w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. A umiejętność rozróżnienia drzew to sprawa podstawowa, pozwala nam szukać informacji na temat drzewa, które daje nam latem cień, chroni przed wiatrem i deszczem, produkuje tlen, oczyszcza atmosferę i poprawia nasze samopoczucie. Czy warto dbać o takiego sąsiada? Naszym zdaniem warto.


Zróbmy zatem pierwszy krok i dzięki przemyślanej, prostej zabawie nauczmy się rozpoznawać 20 gatunków drzew. Już w czasie pierwszego wiosennego spaceru na pewno tę wiedzę wykorzystamy. Memo DRZEWA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS to gra międzypokoleniowa – mogą w nią grać zarówno dzieci, jak i dorośli. Rozpoznawanie kolejnych liści i gałązek nie będzie proste, ale po trzech partyjkach satysfakcja gwarantowana! Nie tylko z wygranej, ale ze znajomości nazw drzew, których zdjęcia zostały wykorzystane na kartonikach. Połączenie nauki i pozytywnych emocji towarzyszących zabawie daje naprawdę świetne efekty edukacyjne, sprawdźcie to koniecznie!


Polskie dzieci bardzo lubią całą serię. Dotychczas ukazały się Ptaki, Owady, Ryby i Grzyby. W każdym pudełku znajduje się 20 par, czyli 40 żetonów, ale kolejne części można ze sobą łączyć. Memo złożone ze 120 żetonów będzie wyzwaniem nawet dla wytrawnych graczy.


Zapraszamy do zabawy zanim na dobre pochłoną nas prace w ogrodach. To chyba ostatni moment, bo wiosna tuż tuż. Choć pudełko jest tak nieduże, że zawsze będzie można zabrać je na piknik lub działkę, jako miły edukacyjny przerywnik.


Partnerem merytorycznym projektu jest Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Arboretum SGGW to jedna z największych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów w naszej części Europy. To nasza propozycja na wiosenną wycieczkę.
A wszystkich, którzy chcieliby poszukać dodatkowych informacji o drzewach prezentowanych w grze zapraszamy do naszej encyklopedii roślin. Znajdziecie w niej naprawdę dużo ciekawych i przydatnych wiadomości.


OPIS GRY DRZEWA. ŚWIAT WOKÓŁ NAS: format pudełka: 16 x 16 x 4 cm, zawartość: pudełka: 40 żetonów formatu 5 x 5 cm, grę wyprodukowano w Polsce.
Więcej informacji: www.jacobsony.pl
Zapraszamy na profil FB: www.facebook.com/PTAKI.SWIAT.WOKOL.NAS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.