Plac zabaw w domowy ogrodzie - przestrzeń specjalna dla dziecka

Zabawa na świeżym powietrze zawsze sprawia dzieciom wielką przyjemność. Aby spędzały w ogrodzie więcej czasu, warto wydzielić im specjalny kącik, w którym mogą do woli się bawić. Świetnym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju zabawki ogrodowe jak domki i namioty, czy huśtawki. Na co zwrócić uwagę urządzając miejsce do zabawy dla dzieci?

Dużo radości dadzą maluchowi wszelkiego rodzaju domki i namioty dla dzieci . Te pierwsze wykonuje się z plastiku lub innego materiału o zbliżonych właściwościach. Są kolorowe i bezpieczne w użytkowaniu - najczęściej zbudowane są z kilku elementów i mamy możliwość ich swobodnego składania oraz rozmontowywania. Drugim typem są domki drewniane, znacznie droższe od tych plastikowych, jednak trwalsze i bardziej uniwersalne. Oba rodzaje mogą posiadać otwierane okna, drzwi, a także elementy dodatkowe, jak ogrodzenie, ławeczki, czy dołączone do zestawu zjeżdżalnie. Domki ogrodowe to świetne miejsce do dziecięcej zabawy!

Innym rozwiązaniem są namioty dla dzieci . Wykonuje się je przede wszystkim z tkanin sztucznych, najczęściej bawełny. Mogą mieć właściwości wodoodporne, zbliżone do tradycyjnych namiotów. Składają się ze stelaża oraz topiku. Są bardzo kolorowe, mogą mieć kształt tradycyjnego domku, zamkowej wieżyczki lub być na wpół niezabudowane. Niektóre namioty ogrodowe dostosowane są do przechowywania w nich miękkich piłeczek, co pozwala stworzyć swego rodzaju ogrodowy basen z kulkami, znany m.in. z przedszkoli czy placów zabaw.

Świetnym wyjściem jest także montaż huśtawki ogrodowej . Tą możemy podzielić na różne rodzaje - najprostsze i najtańsze są modele do zawieszenia na drzewie. Montuje się je na specjalnym haku lub zawiesza o gruby konar. Tutaj ważne aby przed zawieszeniem sprawdzić czy drzewo jest zdrowe a gałąź wytrzyma odpowiednią wagę. Innym rozwiązaniem są huśtawki, które montuje się bezpośrednio na podłożu. Tutaj możemy dokonać podziału na zabawki mocowane na stałe lub z możliwością rozmontowania. Niektóre huśtawki dla dzieci dostępne są w zestawach - łączone są np. z drabinkami lub zjeżdżalnią, co sprawdzi się w większym ogrodzie.

Specjalnie wydzielone miejsce w ogrodzie, przeznaczone wyłącznie dla dziecka sprawi, że maluch chętniej spędzać będzie czas na świeżym powietrzu. Warto więc zainwestować w prostą huśtawkę, która zapewni wiele radości lub w domki i namioty, które pozwalają bawić się w dom lub sklep i rozwijać wyobraźnię dziecka.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.