Nowoczesne nawierzchnie. Ścieżki i tarasy w 15 minut

Chcecie zmienić nawierzchnie w ogrodzie, poprowadzić nową ścieżkę, wybudować taras, placyk pod altanę czy grilla. Nie ma przeszkód! Opoczno wprowadziło nowe płyty tarasowe, które są bardzo proste w montażu. Będziecie mogli bez końca zmieniać nawierzchnie w swoim ogrodzie. Sprawdźcie jak to możliwe.

Nowe płyty gresowe Solid 2.0 można uznać za materiał do zadań specjalnych. Dzięki swojej zwiększonej grubości są bardzo wytrzymałe na obciążenie i całkowicie antypoślizgowe oraz mrozoodporne. Szeroka gama kolorystyczne imitująca postarzone drewno, kamień i beton z matową lub satynową powierzchnią umożliwi Wam dopasowanie ich do każdego otoczenia. Duże, modne formaty  59,3x59,3 cm, świetnie się sprawdzą w nowoczesnych aranżacjach. Najciekawszą cechą płyt jest to, że można je montować bez użycia kleju - po prostu rozkładając wprost na trawniku lub na specjalnych wspornikach.  Drugi sposób pomoże nam ukryć pod powierzchnią płyt wszelkiego rodzaju instalacje. Płyty również doskonale sprawdzą się na balkonach.

Warto zaznaczyć, że powierzchnie wyłożone płytami gresowymi są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych ani używania silnych detergentów.

Prosty montaż
Gres można układać bez zaprawy klejowej (tzw. „suchy montaż”) bezpośrednio na gruncie (np. na trawie, żwirku lub piasku). Suchy montaż na tarasach zapobiega odpażaniu się płytek, a co za tym idzie - niweluje różnicę kosztów pomiędzy zwykłymi, a pogrubionymi płytkami. Możliwe jest także układanie płyt na wspornikach, które umożliwiają zmiany aranżacji podłogi w sposób bezkosztowy. Oczywiście poza licznymi udogodnieniami montażowymi, tradycyjny sposób instalacji na zaprawę klejową jest również możliwy.

Ponadprzeciętna wytrzymałość
Gresy Solid 2.0 dzięki niskiej nasiąkliwości wodnej są gotowe na skrajnie niskie temperatury i zmiany pogody. Przez wiele lat, bez względu na wpływ zimy i lata, będą cieszyć oko nienagannym wyglądem. Płyty są bardzo odporne na duże obciążenia. Pojedyncza płyta wytrzymuje ciężar ponad jednej tony, więc można z nich układać także podjazdy!

Więcej o: