Jak wybrać basen do ogrodu?

Upały, lato – to wszystko oznacza, że nadchodzi pora na ochłodzenie! Jeśli mamy działkę, taras czy ogródek, bez przeszkód możemy postawić na relaks właśnie w tym miejscu. Nieco orzeźwienia da nam kąpiel w basenie, który sprawdzi się w każdych warunkach. To rozwiązanie idealne zarówno dla małych, jak i dużych. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, w tym na jego wymiary oraz materiał, z jakiego został wykonany.

 Kupując basen ogrodowy pamiętajmy, że liczy się nie tylko ochłodzenie, ale także i bezpieczna zabawa. Dmuchane modele są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi – nadmuchanie zajmuje kilka chwil, podobnie jak wypełnienie woda. Takie baseniki mogą mieć różne wymiary – zarówno malutkie, przeznaczone dla maluszków oraz większe, w których pomieścimy nawet kilku urwisów. Warto wybierać modele wykonane z grubej gumy – im ciemniejsza, tym wolniej dojdzie do utlenienia czy uszkodzenia baseniku. Niektóre dmuchane zabawki posiadają specjalne ślizgawki, daszki czy dodatkowe akcesoria dla najmłodszych.

Innym rozwiązaniem są baseny rozporowe, które wykonuje się z poliestru oraz PCV. Posiada on okrągły kształt oraz rozkłada się pod wpływem wody, która napiera na ścianki. Pozwala to usztywnić konstrukcję i zapewnia stabilność. Dodatkowo często baseny rozporowe posiadają na samej górze część dmuchaną, która zapewnia bezpieczeństwo. Modele tego rodzaju często posiadają duże wymiary, dzięki czemu korzystać z nich może cała rodzina.

Doskonałym wyborem dla całej rodziny jest basen stelażowy. Posiada duże rozmiary – nawet dochodzące do 6 metrów szerokości. Dzięki temu wewnątrz basenu zmieści się nawet kilka osób. Wykonuje się je z materiału PCV, który posiada dodatkowe wzmocnienie w formie stelaża metalowego. Na wyposażeniu znajduje się także drabinka, która ułatwia wejście do wody. Przyda się także odpowiednia pielęgnacja – przyda się filtr czy odpowiednia chemia przeznaczona specjalnie do basenów.