Maszyny akumulatorowe. Ekologiczne, inteligentne, ciche i bardzo wydajne

Husqvarna opracowała grupę profesjonalnych maszyn akumulatorowych o wydajności porównywalnej do urządzeń spalinowych. Wśród produktów zasilanych wydajną baterią litowo-jonową znalazły się: pilarki, nożyce do żywopłotu, wykaszarki oraz dmuchawy.

Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego wyeliminowano w nich bezpośrednią emisję zanieczyszczeń, zredukowano także hałas oraz drgania generowane przez silniki spalinowe. Ograniczony został również zakres prac konserwacyjnych niezbędnych do prawidłowej eksploatacji. Te maszyny otworzyły nowy rozdział w zakresie nowoczesnych rozwiązań technologicznych oferowanych przez firmę Husqvarna.

Jakie maszyny są dostępne z akumulatorem?

 Do zestawu narzędzi zasilanych baterią należą cztery pilarki, dwa modele nożyc do żywopłotu, dwie wykaszarki,dwie dmuchawy, podkrzesywarka i kosiarka trawnikowa. Urządzenia akumulatorowe charakteryzują się wydajnością, jak urządzenia zasilane niewielkim silnikiem spalinowym. Daje to duże możliwości zarówno klientom indywidualnym, jak również zarządcom,administratorom osiedli, zieleni miejskiej i spółdzielni mieszkaniowych. Maszyny oparte są na najnowocześniejszych dostępnych rozwiązaniach technologicznych i ciekawym designie.

Cechy urządzeń akumulatorowych

Nowe serie produktów akumulatorowych to innowacyjne połączenie zalet urządzeń na baterię oraz mocy i osiągów klasycznych urządzeń spalinowych. Wszystko to sygnowane znakiem jakości, którą reprezentuje marka Husqvarna i poparte wieloletnim doświadczeniem w dostarczaniu naszym klientom produktów spełniających ich różnorodne oczekiwania. Urządzenia bateryjne cechuje m.in.: lekka konstrukcja, wydajność, niski poziom hałasu oraz ergonomia. Wszystkie maszyny wyposażone są
w centralny układ sterowania. To bardzo wygodny i bezpieczny sposób ich uruchamiania. Podczas pracy wybraną maszyną, jeżeli zaistnieje konieczność doładowania akumulatora,można go doładować w dowolnym momencie i w każdym miejscu, w którym mamy dostęp do źródła prądu. Poprzez zastosowanie dodatkowego akumulatora–praca odbywać się może w sposób ciągły przez wymianę akumulatorów z rozładowanego na naładowany. Maszyny wyposażono w funkcję savETM –która wpływa na maksymalne wydłużenie czasu pracy.

Zainstalowane w maszynach akumulatorowych silniki elektryczne zapewniają dłuższą żywotność urządzeń. Dodatkowym atutem tej serii jest fakt, że zastosowane do ich zasilania akumulatory oraz ładowarki mogą być współdzielone, co również ma pozytywny wpływ na koszty zakupu i eksploatacji.

W portfolio produktów marki Husqvarna do tej pory można było znaleźć jeden segment urządzeń zasilanych energią akumulatora- to automatyczne kosiarki Automower.
W oparciu o już zdobyte doświadczenie, firma wprowadziła kolejne maszyny zasilane
w ten sposób. Urządzenia z najnowszej serii określa się mianem: „następnej generacji sprzętu do użytkowania w ogrodzie”. Wprowadzają powiew nowoczesności, zachowując jednak najlepsze cechy i osiągi klasycznych urządzeń spalinowych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA