Targi Rzeczy Ładnych - 8. edycja największych targów designu w Polsce

3-4 grudnia w Warszawie odbędzie się największa tegoroczna edycja Targów Rzeczy Ładnych. To najbardziej prestiżowa i najchętniej odwiedzana impreza tego typu w Polsce. Zaprezentuje się 140 wystawców, a imprezie po raz pierwszy będzie towarzyszył festiwal filmów o designie i architekturze.

Po raz ósmy w najgorętszym przedświątecznym okresie organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych zapraszają wszystkich fanów ładnych przedmiotów, oryginalnych plakatów i książek, mebli, akcesoriów zabawek, a przede wszystkim poszukiwaczy ciekawych gwiazdkowych prezentów. 140 polskich marek, projektantów i sklepów z całej Polski wybranych z prawie 400 zgłoszeo zaprezentuje swoje nowości i najlepsze produkty

TRŁ to przede wszystkim najlepsze produkty. Udało się stworzyd modę na Targi Rzeczy Ładnych. Od wystawców z całej Polski dostajemy sygnały, że to dla nich najważniejsza impreza sezonu i szykują na nią wiele premier i niespodzianek - mówi Ajka Mroczkowska, współorganizatorka Targów. - Dostaliśmy rekordową liczbę zgłoszeo i jesteśmy przekonani, że na TRŁ pokażemy wszystko, co w polskim designie najlepsze i najnowsze - dodaje.

Goście imprezy będą mogli zobaczyd ponad 50 targowych debiutów - w wielu przypadkach marek, które powstały kilka miesięcy temu, a już reprezentują znakomity poziom. Jak zwykle nie zabraknie ogromnego wyboru MEBLI- oryginalnych stołów, lamp, mebli RETRO i akcesoriów niezbędnych do urządzenia świetnego wnętrza. Imponująco rozwija się strefa z CERAMIKĄ I PORCELANĄ - najlepsze polskie manufaktury, uznane marki i debiutanci przywiozą swoje najlepsze i najnowsze produkty w świetnych przedświątecznych cenach. Jak zwykle ozdobą imprezy będzie strefa PRINT z najlepszymi polskimi rysownikami, plakacistami i ilustratorami - Dawid Ryski, Bartosz Kosowski, Patryk Mogilnicki to nazwiska znane nie tylko w Polsce. Poza oryginalnymi pracami będzie można nabyd notesy i znakomite papiernicze akcesoria. Dla poszukujących prezentów czeka strefa z fantastycznymi zabawkami i książkami dla DZIECI. Dla dorosłych organizatorzy przygotowali strefę WELLNESS z naturalnymi kosmetykami i markami, których nie można znaleźd w sieciowych sklepach.

Wydarzenie specjalne tej edycji Targów Rzeczy Ładnych to prapremiera książki Beaty Bochioskiej „Zacznij kochad design” i towarzysząca jej wystawa. Autorka to historyczka designu i kolekcjonerka przedmiotów vintage. Podczas spotkania opowie o klasykach polskiego designu, o modzie na style retro, oraz o tym co w polskim designie warto kupowad i dlaczego.

Po raz pierwszy Targom Rzeczy Ładnych towarzyszy festiwal filmowy Kino Rzeczy Ładnych. Od czwartku 1 grudnia do niedzieli 4 grudnia w warszawskiej Kinotece zostaną pokazane nowe filmy o designie i architekturze, które autorzy Targów przygotowują wraz z Arturem Liebhartem i firmą Against Gravity. - TRŁ to impreza dla wszystkich, nie tylko dla branży. Kochamy kino i jesteśmy pewni, że wielu miłośników dobrego projektowania będzie miało ochotę zobaczyd przegląd filmów o tej tematyce - mówią organizatorzy. Festiwal organizowany jest we współpracy z Against Gravity.

Targi Rzeczy Ładnych 3-4 grudnia, godz. 11-19
Wstęp 5 zł
Kino Rzeczy Ładnych 1-4 grudnia Kinoteka Plac Defilad 1
targirzeczyladnych.pl facebook.com/targirzeczyladnych