18 pomysłów na świąteczny ogród. Świąteczne ozdoby do ogrodu

Ozdabiacie mieszkanie na Boże Narodzenie? A pamiętacie o ogrodzie? Tam również warto ustawić świąteczne dekoracje! Jak zatem przystroić otoczenie, by uczcić święta? Oto 18 pomysłowych ozdób do ogrodu, które bez trudu wykonacie sami.

Aby dekoracje naprawdę zdobiły, warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim trzeba zachować umiar. Nadmiar ozdób, a zwłaszcza kolorowych światełek, wygląda niestety kiczowato. Również  brak konsekwencji w doborze dekoracji i  łączenie różnych konwencji sprawiają, że ogród przypomina wesołe miasteczko lub bazar i źle świadczy o guście właścicieli. Dlatego nie stawiajmy dmuchanego Mikołaja i nie wieszajmy na drzewach wszystkiego, co znaleźliśmy w domu.

Już od kilku sezonów modne są dekoracje świetlne. W sklepach kupimy  węże, łańcuchy z diodami LED, kurtyny do rozwieszania na elewacji, a także nitki, których światło zlewa się w jedną smugę.  Można nimi  opleść  gałęzie drzew, albo udekorować elewację domu. Ładnie wyglądają zaznaczone tylko kontury domu i okna. Gdy wybieracie kolorowe światełka, lepiej żeby one już nie mrugały. Zdecydujcie się też na konwencję- jeśli wybieracie Pałac Królowej Śniegu, to odpowiednie będą śnieżynki, sople lodu, błyszczące ozdoby w chłodnych tonacjach, ale nie Mikołaj. Jeśli renifery, to nie szopka!

Bardzo elegancko jest podświetlanie roślin jednolitym światłem. Gdy oświetlimy krzew od przodu, wyeksponujemy  detale, gdy od tyłu – pokażemy kontur rośliny.  Wybierając produkty oświetleniowe pamiętajmy o tym, by posiadały odpowiedni stopień ochrony, nie mniejszy niż IP44.

Ale nie tylko lampki zbudują odświętny klimat wokół domu. Zewnętrze dekoracje możecie zrobić np. z nieużywanych zimą narzędzi  albo ze…śniegu. Zresztą popatrzcie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.