Wyhoduj sobie balkon: przewodnik ogrodniczy dla początkujących

Wiosna to czas, gdy znowu cieszymy się słońcem, a świat pokazuje swoją bardziej kolorową twarz. Coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz, korzystając z tego, co matka natura ma nam do zaoferowania. Niektórzy z nas idą o krok dalej i sami tworzą swoje zielone oazy.

Szczególnie w miastach coraz większą popularnością w ostatnich latach cieszy się zjawisko tzw. urban gardeningu. Polega ono na przemienianiu opuszczonych i zaniedbanych działek w ogrody i małe farmy, a tym samym przywracaniu ich lokalnym społecznościom. Według raportu brytyjskiej firmy badawczej Mintel ponad 52% właścicieli mieszkań wykorzystuje rośliny do zwalczania zanieczyszczeń. Urban gardening to jednak nie tylko ważna funkcja społeczna czy działanie proekologiczne, to także wkład w rozwój weganizmu. Raport agencji badawczej MORI potwierdza wzrost liczby wegan w Wielkiej Brytanii o 360% w ciągu ostatnich 10 lat.

Twoja zielona oaza

Żeby jednak cieszyć się pozytywnym wpływem, jaki wywierają na nas rośliny, nie musisz od razu przekopywać całej działki i zamieniać jej w park. Na początek wystarczy, że weźmiesz się za swój balkon. I co ważne, nie będziesz potrzebować ani wielkiej przestrzeni, ani pieniędzy, ani nawet szczególnych umiejętności. Musisz zainwestować jedynie odrobinę swojego czasu (no i może jeszcze trochę kreatywności), by wkrótce cieszyć się własnymi kwiatami, smakować własne warzywa czy zioła. Czy to nie brzmi wspaniale?

A co najważniejsze, będziesz mógł się tym chwalić wśród koleżanek i kolegów mieszczuchów.

Przewodnik ogrodniczy dla początkujących

Zespół Shopalike.pl postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy na myśl o grzebaniu w ziemi dostawali dotąd ataków paniki. “Wyhoduj swój balkon” to podstawowa instrukcja, jak stworzyć ogród na balkonie, pomyślana dla tych, którzy w temacie zieleni są całkowicie zieloni.

W 4 krokach wyjaśniono:

-      Jakich narzędzi użyć? (choć de facto nie potrzebujesz żadnych);

-      Jakie rośliny dla początkujących wybrać (zioła, warzywa i kwiaty) - wraz ze wskazówkami dotyczącymi nasłonecznienia i podlewania;

-      Jak je posadzić;

-      Jak dzięki DIY sprawić, by twój balkon wyglądał jeszcze ładniej.


A więc nie ma chwili do stracenia! Czas się pobrudzić!

Więcej o: