Cynamon w ogrodzie - nietypowe zastosowanie przyprawy

Cynamon - nie sposób go pomylić z inną przyprawą. Pachnie oszałamiająco i ma słodko-korzenny smak. A czy wiesz, że mielony cynamon może pomóc ci w pielęgnacji ogrodu? Zobacz, jak możesz go wykorzystać!

Cynamon cejloński

Cynamon znany był już w starożytności. W Egipcie używano go do mumifikacji zwłok. Wykorzystywali go także lekarze arabscy. Oni bowiem odkryli, że cynamon m.in. leczy rany i usuwa pleśń. Te właśnie jego zalety z powodzeniem wykorzystuje się dziś w ogrodnictwie.

Używając cynamonu, zlikwidujesz pleśńUżywając cynamonu, zlikwidujesz pleśń Fot. Pixabay.com

Cynamon niszczy grzyby

Twoje wspaniałe rośliny pokryły się pleśnią? Posyp je mielonym cynamonem, a pleśń  zniknie. Jeśli natomiast biały nalot pojawił się na ziemi, posyp ją cynamonem i lekko wymieszaj. W ten sposób zatrzymasz rozmnażanie się grzyba.

Rośliny do cienia do domu i na balkon

Cynamon właściwości- cynamon leczy rany

Podczas prac w ogrodzie niechcący uszkodziłaś zdrowe rośliny? Przycięłaś je za bardzo albo plewiąc urwałaś nie to, co trzeba? Czym prędzej posyp „rankę” mielonym cynamonem – przyprawa szybko zregeneruje uszkodzone miejsca. Co więcej, nie dopuści do rozwoju grzybów.

Rośliny trujące dla kota. Uważaj na nie!

Cynamon wspomaga  sadzonki

Jeżeli posypiesz cynamonem sadzonkę tuż przed wsadzeniem jej do ziemi, roślina szybciej się ukorzeni i będzie ładniej rosła. Aby mieć pewność, że młodziutkich roślin nie zaatakuje choroba, przygotuj ekologiczny cynamonowy środek przeciwgrzybiczy. Do pół litra wody wrzuć dwie zgniecione aspiryny i wsyp jedną łyżkę cynamonu. Zamieszaj i odstaw na 12 godzin. Po tym czasie odcedź do miski. W tej miksturze zamocz sadzonki na dwie godziny i posadź. Zobaczysz, jak piękny będzie twój ogród!

Posyp cynamonem pąk peoni, a robactwo uciekniePosyp cynamonem pąk peoni, a robactwo ucieknie Fot. Pixabay.com

Cynamon na mrówki

My lubimy zapach cynamonu, ale owady go nie znoszą. Jeśli więc twoje rośliny atakują mrówki albo kręci się koło nich mnóstwo komarów, rozsyp wokół szczyptę cynamonu – „goście” prędko się wyniosą z twojego ogrodu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.