10 najstraszniejszych roślin na ziemi. Wyglądają naprawdę ohydnie

Sama natura potrafi stworzyć prawdziwe potwory. Mają przerażające kształty, przedziwne kolory, lepiące liście a czasem nawet mordercze zamiary. Poznajcie 10 najbardziej przerażających roślin na ziemi.

W im bardziej ekstremalnych warunkach przyszło żyć roślinom, tym większego wysiłku musiały dokonać, by się do nich przystosować. Oczywiście wszystkie zmiany przebiegały bardzo powoli i stopniowo, my możemy zadziwić się nad tym , co stworzyła ewolucja. Czasem efekty są dla nas bardzo spektakularne.

Na naszej liście potwornych roślin znalazło się najwięcej grzybów: okratek australijski, próchnilec maczugowaty, kolczakówka piekąca. Wszystkie z nich są silnie trujące , ale na szczęście nie zachęcają swoim wyglądem do ich zbierania. Muchołówka i aristolochia Salvadorensis stanowią prawdziwą morderczą pułapkę dla owadów, którymi się żywią. Jest też prawdziwy dziwoląg pochodzący z Afryki. Hydra afrykańska nie dość, że nie posiada liści, to jeszcze w jej organizmie nie ma chlorofilu. Podobnie jak raflezja, by przeżyć pasożytuje na innych organizmach. Do grupy mniej niebezpiecznych roślin należą krąpiel Chantriera i wyżlin Antirrhinum, które przyciągają naszą uwagę swoim wyglądem. Pierwsza przypomina Darta Vadera, a druga nietoperza. Ostatnią z naszych przepotwornych gwiazd jest żyjące w sumatrzańskim lesie równikowym dziwidło olbrzymie. Jego kwiatów nie można zaliczyć do urodziwych, mają 1,5 m długości i wydzielają okropny zapach.

Więcej o: