Doniczka z klamerkami do bielizny

Z odpowiednimi dodatkami nawet klasyczną poinsecję można błyskawicznie przemienić w stylowy, indywidualny prezent. Do błyskawicznego wykonania tego upominku wykorzystano pustą, blaszaną puszkę, która przy odrobinie wysiłku stała się alternatywną doniczką.

Nadawanie przedmiotom nowego życia i tworzenie z nich aranżacji jest bardzo modne. Szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia tzw. „upcykling” daje liczne możliwości tworzenia indywidualnych ozdób i oryginalnych prezentów.

Poinsecja w puszce jest łatwa do zrobienia, nawet dla osób nie posiadających zdolności manualnych, a materiały potrzebne do jej wykonania z łatwością można znaleźć w większości domów. Są wśród nich pusta puszka np. po groszku, drewniane spinacze i gorący klej oraz średniej wielkości poinsecja.
Wskazówka: Otwórz puszki otwieraczem, który nie pozostawia ostrych krawędzi.

Nałóż gorący klej na zewnętrzną stronę oczyszczonej puszki. Następnie przyklej do puszki drewniane spinacze do bielizny. Możesz je wcześniej ufarbować farbą do materiału lub pomalować farbą malarską. Oczywiście zamiast spinaczy możesz wykorzystać wiele innych materiałów, na przykład papier, filc lub wełnę.

Na koniec możecie napisać imię osoby, którą obdarujecie gwiazdą i przewiązać doniczkę kolorową włóczką. przyczep ozdobę do wstążki i zawiąż efektowną kokardę. Puszka-doniczka własnej roboty jest gotowa! .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.