Nowoczesne nawierzchnie do ogrodu

Kostka, która jarzy się po zmroku, płyty ażurowe, pozwalające stworzyć aktywną biologicznie nawierzchnię i wreszcie designerskie płytki, z których utworzymy wzór jodełki to rozwiązania dla osób z określoną wizją ogrodu, lubiących wyzwania.

Świecące kostki Lumia

Każdy właściciel ogrodu ma swoją wybraną porę, kiedy najbardziej lubi spędzać czas w ogrodzie. Dla niektórych jest to dżdżysty poranek, inni wolą rozpromienione południe, a jeszcze inni romantyczny zachód słońca. To właśnie wtedy, tuż po zapadnięciu zmroku, kostka brukowa Lumia rozbłyska kolorami. Zawarte w masie betonowej drobinki z luminoforami oddają energię zgromadzoną w dzień.  To innowacyjne, ekologiczne rozwiązanie jest nieocenione, gdy pragniemy zaprowadzić w ogrodzie niepowtarzalną aurę rodem z bajek Disneya, ale też odpowiednio wyeksponować strefy, zaznaczając granice między nimi, oraz stworzyć miejsce, które za dnia nie będzie wyróżniać się niczym szczególnym, natomiast w nocy rozświetli każdą przestrzeń.

Wymiary: 10 x 10, 10 x 20 cm; grubość: 6 cm
Dostępne kolory: biały, stalowy, bazaltowy
Powierzchnia: gładka, bez fazy
Cena:  7,13 zł/szt. brutto

Ekologiczne Extrano

Rynek producentów nawierzchni zmierza w kierunku rozwiązań ekologicznych. Także Polbruk pokazuje swój nowy ekologiczny produkt– płyty ażurowe Extrano, które dołączyły do innych, dobrze już znanych produktów z tej serii Meba i Greengo. Nawierzchnia ułożona z tych płyt przepuszcza wodę do gruntu i można ją obsadzić trawą lub roślinami okrywowymi.

Wymiary: 50 x 50 cm; grubość: 7 cm
Dostępne kolory: biały, stalowy, bazaltowy
Powierzchnia: gładka, bez fazy
Cena: 20,30 zł/ szt. brutto

Geometryczne kostki Metrik

Wiele osób w ogrodzie ceni sobie prostotę i geometryczne rozwiązania. Wyjściem poza ten standard, z zachowaniem podstawowych założeń, są płyty Metrik, które dzięki nietypowym wymiarom 6 x 7 x 28 cm stają się lekkie w odbiorze i zachwycają delikatnością. Szybko zapomnimy, że zostały wykonane z betonu. To bardzo smukłe płytki, z których stworzymy tarasową posadzkę przypominającą drewnianą jodełkę, wciąż cieszącą się popularnością we wnętrzach.

Wymiary: 7 x 28 cm; grubość: 6 cm
Dostępne kolory: biały, stalowy, bazaltowy, nerino
Powierzchnia: gładka, bez fazy
Cena: 67,65 zł/m2 brutto

Więcej o: