Hamak ogrodowy - gdzie go szukać? Nasze propozycje

Hamak ogrodowy kojarzy się przede wszystkim z błogim lenistwem. Dzięki niemu można we własnym ogrodzie lub na balkonie stworzyć sobie iście plażowy klimat. W sklepach znajdziecie wiele ogrodowych hamaków, dlatego wybór tego idealnego może być kłopotliwy. Radzimy, jak znaleźć najlepszy hamak ogrodowy.

Hamak ogrodowy: dlaczego warto go mieć?

Hamak ogrodowy to element, który coraz częściej pojawia się w naszych ogrodach. Pochodzi prawdopodobnie z Ameryki Południowej, a w Europie pojawił się dzięki Krzysztofowi Kolumbowi, który jako nowość przywiózł go ze swojej wyprawy. Obecnie hamaki ogrodowe są niezwykle modne i przybierają przeróżne formy.

Jeszcze do niedawna hamak ogrodowy kojarzył się większości z nas z siecią rozciągniętą między dwoma drzewami lub słupkami. Aktualnie w sklepach znaleźć można mnóstwo modeli hamaków, z których część posiada nawet własne stelaże. Współczesne hamaki są więc często nie tylko mobilne, ale i samowystarczalne, a by je rozłożyć wystarczy odpowiednia ilość miejsca.

Podczas wybierania hamaka ogrodowego trzeba zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na miejsce, w którym będzie on powieszony oraz na to, kto będzie najczęściej z niego korzystał (hamak dla dzieci powinien być krótszy, niż dla dorosłych, a jeśli ma używać go więcej, niż jedna osoba na raz, powinien być też odpowiednio szeroki). Co więcej, warto przyjrzeć się też materiałowi, z którego został wykonany. Najlepiej zdecydować się na hamak ogrodowy z płótna lub wytrzymałej bawełny, które są najtrwalsze i najwygodniejsze w użytkowaniu.

Hamak ogrodowy we wnętrzuHamak ogrodowy we wnętrzu fot. Amazing Decor

Hamak ogrodowy ze stelażem

Jednym z popularniejszych modeli jest obecnie hamak ogrodowy ze stelażem. Pełni on bardzo istotną funkcję, dlatego jest kolejną częścią, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas poszukiwania hamaka idealnego. Stelaż powinien być dobrany zgodnie z wymiarami hamaka ogrodowego, jak również z jego przeznaczeniem. Ponadto, stelaż powinien mieć kształt łuku lub kształt do niego zbliżony.

Nowoczesny hamak ogrodowy ze stelażem posiada wiele udogodnień, w tym system mocowania dla różnych długości. Dzięki tej funkcji ten sam hamak może być użytkowany zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci.

Do hamaków ogrodowych wybierać można stelaże metalowe lub drewniane, które świetnie prezentują się szczególnie w ogrodzie. Jednak, jeśli się na takowy zdecydujecie, musicie pamiętać o jego odpowiednią pielęgnację.

Klasyczny hamak ogrodowyKlasyczny hamak ogrodowy fot. LEROY MERLIN

Hamak ogrodowy Castorama: fotele hamakowe i nie tylko

Hamak ogrodowy bez problemu dostaniecie w sklepach sieci Castorama, gdzie znajdziecie wiele ciekawych modeli. Na uwagę zasługują fotele hamakowe, czyli jednoosobowe fotele kojarzące się z huśtawką, wykonane z materiałów, z których tworzy się hamaki. Do montażu takiego hamaka ogrodowego wystarczy solidna gałąź, jednak można tez zaopatrzyć się w specjalny stelaż, na którym wiesza się fotel hamakowy.

Taki hamak ogrodowy nie jest zbyt duży, toteż nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Z tego względu idealnie nadają się nie tylko do ogrodu, ale też do altany, a nawet na balkon i taras.

Hamaki ogrodowe OBI – łatwo dostępne hamaki dla wszystkich

Praktyczny, a jednocześnie estetyczny hamak ogrodowy znaleźć można także w ofercie OBI. Sieć ma w swoim asortymencie wiele różnych rodzajów hamaków, dlatego każdy z łatwością odnajdzie wśród nich coś dla siebie.

Ciekawą propozycją dostępną w asortymencie OBI jest hamak ogrodowy z moskitierą, który świetnie sprawdzi się w dużym ogrodzie. Konstrukcja tego hamaka umożliwi wygodny wypoczynek także wieczorami i ochroni skutecznie przed atakami denerwujących owadów.

Hamaki ogrodowe Allegro: duży wybór i rozsądne ceny

Idealny hamak ogrodowy może czekać na was również na Allegro lub na innych aukcjach internetowych. Przewagą aukcji jest nie tylko bogaty asortyment, ale również niezwykle korzystne ceny, często niższe, niż w sklepach stacjonarnych. Jeśli więc szukacie hamaka ogrodowego, który będzie spełniał wasze wymagania, a którego cena nie zwali was z nóg, powinniście zajrzeć właśnie na Allegro.

Oryginalny fotel hamakowyOryginalny fotel hamakowy fot. JYSK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.