Bajkowy domek dla dzieci do ogrodu

Domek dla dzieci może być dla naszych pociech prawdziwym spełnieniem marzeń. Kto z nas nie myślał w latach szkolnych z utęsknieniem o własnej bazie, do której wstęp mają tylko wybrani? Każde dziecko potrzebuje takiej przestrzeni, a szeroka oferta domków dla dzieci, wykonanych z różnych materiałów pozwala spełnić to pragnienie.

Domek ogrodowy dla dzieci

Bajkowy domek ogrodowy dla dzieci to prawdziwa gratka dla każdego urwisa. To przestrzeń, którą nasze dzieciaki mogą dowolnie zaaranżować i zarządzać nią jak prawdziwym, małym królestwem. Maluchy od małego uwielbiają tego typu zabawy - budują domki z elementów kanapy, poduszek czy narzut, rozkładają namiot w salonie, aby wydzielić dla siebie mały, intymny kącik.

Jeśli chcemy pomóc naszym pociechom spełnić marzenie o własnym domostwie, świetnym pomysłem będzie zakup odpowiedniego domku ogrodowego dla dzieci. Jak dokonać dobrego wyboru? Wszystko zależy od tego, jakie wymiary ma nasz ogród i na co możemy sobie pozwolić. Pokaźny domek ogrodowy dla dzieci, w którym nawet dorosły będzie miał swobodę ruchów, a może niewielka, zadaszona kryjówka, która zmieści się na każdym skrawku zieleni, nawet tej w ogródku na parterze, w bloku? Zastanówmy się także, czy interesuje nas gotowy projekt, czy może chcemy, aby domek dla dzieci miał bardziej indywidualny charakter? Zawsze możemy pomalować jego ściany wspólnie z naszymi urwisami - to świetna i kreatywna zabawa, która sprawi wszystkim mnóstwo radości.

Domki drewniane dla dzieci

Stylowe i piękne domki drewniane dla dzieci zachęcą nasze pociechy do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. To bardzo praktyczne rozwiązanie na przykład wtedy, gdy mamy deszczowe, ale ciepłe lato. Baza w postaci domku drewnianego sprawia, że nasze dziecko samo organizuje sobie czas na świeżym powietrzu, a wyjście na zewnątrz nie jest już wielkim przedsięwzięciem, do którego trzeba się specjalnie przygotować. Pod zadaszeniem można zawsze zostawić część zabawek, przyborów do malowania, które przydadzą się, gdy zacznie padać.

Możemy wybrać konstrukcję domku drewnianego wspartego na słupach, do którego prowadzić będzie drabinka lub schody. Warto pomyśleć o zjeżdżalni, która ułatwi drogę powrotną i będzie dodatkową atrakcją dla naszych pociech. Taki projekt domku dla dzieci da naszym dzieciom poczucie, jakby gdzieś wysoko, poza światem - zupełnie jak w domku na drzewie. Jeśli jednak niewielka przestrzeń ogródka nie pozwala na takie rozwiązanie, możemy zawsze zdecydować się na małą, drewnianą chatkę, którą ozdobimy wspólnie z dzieckiem.

Domek dla dzieci - dekoracja ściany

Jak wykonać dekorację domku dla dzieci? Możliwości jest wiele - możemy postawić na czystą ekspresję i stworzyć wspólnie z dzieckiem fantazyjne wzory bez wcześniejszego planu. Jeśli jednak wolelibyśmy, aby nasza praca była bardziej kontrolowana - pomóżmy sobie odpowiednim narzędziem. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się na przykład ozdobienie domku dla dzieci za pomocą wałka dekoracyjnego. Takie narzędzie pozostawi ślad w postaci pięknego wzoru - na przykład kwiatowego lub liściastego. W czasach, gdy tapeta była luksusem, nasze babcie i dziadkowie ozdabiali ściany takimi sposobami. Technika jest banalna - wystarczy trochę farby i odrobina cierpliwości. Innym sposobem na ozdobienie domku dla dzieci może być użycie gotowych szablonów z wybranym motywem. Jeśli planujemy malowanie domku ogrodowego wspólnie z dziećmi, wybierzmy farbę, która będzie dla nich bezpieczna. Użycie sprayu do drewna może być w tym przypadku ryzykownym pomysłem.

Domek dla dzieci na słupkach z drabinkąDomek dla dzieci na słupkach z drabinką Fot. Leroy Merlin

Domek plastikowy dla dzieci

Praktycznym rozwiązaniem może okazać się domek plastikowy dla dzieci. To dobry wybór szczególnie dla maluchów, które nie poradzą sobie samodzielnie z drewnianą drabinką. Musimy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo naszych pociech - sprawdźmy, czy wybrany przez nas domek plastikowy dla dzieci posiada odpowiednie atesty oraz dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczona zabawka. Niektóre modele możemy kupić razem z mini placem zabaw. Taki zestaw pozwoli naszym pociechom ciekawie i bezpiecznie spędzić czas w domowym ogródku. Domek plastikowy dla dzieci jest zazwyczaj lekki, często składany. Dzięki temu bez trudu zabierzemy go ze sobą na wakacje, na działkę albo schowamy go do domu wraz z zakończeniem letniego sezonu.

Więcej o: