Bajkowy domek dla dzieci do ogrodu to marzenie każdego malucha! Jakie są rodzaje i który wybrać?

Domek dla dzieci może być dla naszych pociech prawdziwym spełnieniem marzeń. Kto z nas nie myślał w latach szkolnych z utęsknieniem o własnej bazie, do której wstęp mają tylko wybrani? Każde dziecko na pewno ucieszy się z takiej atrakcji! Duży wybór i różnorodność sprawiają, że można znaleźć domki na każdą kieszeń.

Domek ogrodowy dla dzieci

Bajkowy domek ogrodowy dla dzieci to prawdziwa gratka dla każdego urwisa. To przestrzeń, którą nasze dzieciaki mogą dowolnie zaaranżować i zarządzać nią jak prawdziwym, małym królestwem. Nie musisz się nawet zastanawiać nad tym jak urządzić domek dla dzieci, bo samodzielnie zrobią to doskonale. Maluchy od małego uwielbiają tego typu zabawy - budują domki z elementów kanapy, poduszek czy narzut, rozkładają namiot w salonie, aby wydzielić dla siebie mały, intymny kącik.

Jeśli chcemy pomóc naszym pociechom spełnić marzenie o własnym domostwie, świetnym pomysłem będzie zakup odpowiedniego domku ogrodowego dla dzieci. Jak dokonać dobrego wyboru? Wszystko zależy od tego, jakie wymiary ma nasz ogród i na co możemy sobie pozwolić. Pokaźny domek, w którym nawet dorosły będzie miał swobodę ruchów, a może niewielka, zadaszona kryjówka, która zmieści się na każdym skrawku zieleni, nawet tej w ogródku na parterze, w bloku? Zastanówmy się także, czy interesuje nas gotowy projekt, czy może chcemy, aby domek dla dzieci do ogrodu miał bardziej indywidualny charakter? Zawsze możemy pomalować jego ściany wspólnie z naszymi urwisami - to świetna i kreatywna zabawa, która sprawi wszystkim mnóstwo radości.

Zobacz też: Plac zabaw dla dziecka w ogrodzie. Co powinno się w nim znaleźć? Na co uważać?

domek dla dziecidomek dla dzieci fot. shutterstock

Domki drewniane dla dzieci

Stylowe i piękne domki drewniane dla dzieci zachęcą nasze pociechy do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. To bardzo praktyczne rozwiązanie na przykład wtedy, gdy mamy deszczowe, ale ciepłe lato. Baza w postaci drewnianego domku sprawia, że nasze dziecko samo organizuje sobie czas na świeżym powietrzu, a wyjście na zewnątrz nie jest już wielkim przedsięwzięciem, do którego trzeba się specjalnie przygotować. Pod zadaszeniem można zawsze zostawić część zabawek, przyborów do malowania, które przydadzą się, gdy zacznie padać.

Możemy wybrać konstrukcję domku drewnianego wspartego na słupach, do którego prowadzić będzie drabinka lub schody. Warto pomyśleć o zjeżdżalni, która ułatwi drogę powrotną i będzie dodatkową atrakcją dla naszych pociech. Jeśli jednak niewielka przestrzeń ogródka nie pozwala na takie rozwiązanie, możemy zawsze zdecydować się na małą chatkę, którą ozdobimy wspólnie z dzieckiem. W sklepach znajdziesz też piękne domki drewniane dla dziewczynki, które często są w różowym kolorze i wyglądają niczym zamek księżniczki.

domek dla dziecidomek dla dzieci fot. shutterstock

Jak udekorować domek dla dzieci?

Domek dla dzieci do ogrodu często jest w naturalnym kolorze drewna, dlatego warto go uatrakcyjnić. Jak to zrobić? Możliwości jest wiele - możemy postawić na czystą ekspresję i stworzyć wspólnie z dzieckiem fantazyjne wzory bez wcześniejszego planu. Jeśli jednak wolelibyśmy, aby nasza praca była bardziej kontrolowana - pomóżmy sobie odpowiednim narzędziem. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się na przykład ozdobienie ściany za pomocą wałka dekoracyjnego. Takie narzędzie pozostawi ślad w postaci pięknego wzoru - na przykład kwiatowego lub liściastego, który pomoże nam wyczarować bajkowy domek dla dzieci. W czasach, gdy tapeta była luksusem, nasze babcie i dziadkowie ozdabiali ściany takimi sposobami. Technika jest banalna - wystarczy trochę farby i odrobina cierpliwości. Innym sposobem na ozdobienie domku dla dzieci może być użycie gotowych szablonów z wybranym motywem. Jeśli planujemy malowanie domku ogrodowego wspólnie z dziećmi, wybierzmy farbę, która będzie dla nich bezpieczna. Użycie sprayu do drewna może być w tym przypadku ryzykownym pomysłem.

Zobacz też: Projekt domku dla dzieci. Ile kosztuje i jak go zrobić? Podpowiadamy

Domek dla dzieci na słupkach z drabinkąDomek dla dzieci na słupkach z drabinką Fot. Leroy Merlin

Domek dla dzieci plastikowy

Praktycznym rozwiązaniem może okazać się domek plastikowy dla dzieci. To dobry wybór szczególnie dla maluchów, które nie poradzą sobie samodzielnie z drewnianą drabinką. Musimy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo naszych pociech - sprawdźmy, czy wybrany przez nas domek dla dzieci posiada odpowiednie atesty oraz dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczona zabawka. Niektóre modele możemy kupić razem z mini placem zabaw. Taki zestaw pozwoli naszym pociechom ciekawie i bezpiecznie spędzić czas w domowym ogródku. Domek dla dzieci plastikowy jest zazwyczaj lekki, często składany, tańszy niż drewniane modele i ma piękne kolory, które na pewno przypadną do gustu wszystkim maluchom.

domek dla dziecidomek dla dzieci fot. shutterstock

Więcej o:
Copyright © Agora SA