Ławka ogrodowa: niezbędny element każdego ogrodu

Ławka ogrodowa to mebel, który przyda się zarówno w altanie, jak i na balkonie czy tarasie. Ten element spotkać można w zasadzie w każdym ogrodzie. Trudno się dziwić, ponieważ dobrze dobrana ławka ogrodowa będzie nie tylko wygodnym siedzeniem, ale też estetyczną dekoracją. Przedstawiamy nasze propozycje ławek ogrodowych.

Ławki ogrodowe drewniane – najpiękniejsze modele

Ławka ogrodowa przyda się w każdym ogrodzie, na tarasie lub na balkonie. Ten prosty element wyposażenia ogrodu jest niezwykle praktyczny i może służyć domownikom przez długie lata. Jednak, aby tak rzeczywiście się stało, ławka ogrodowa musi być wykonana z dobrych jakościowo materiałów, odpornych na działanie warunków atmosferycznych.

Najpopularniejsze ławki ogrodowe to te, które są stworzone z drewna. Drewniana ławka ogrodowa jest nie tylko meblem wygodnym, ale też niezwykle reprezentacyjnym. Wszystko dzięki szlachetności materiału jakim jest drewno. Ławki ogrodowe z drewna charakteryzują się naturalnym wyglądem, przez co idealnie komponują się z zielenią ogrodu, rosnącymi w nim drzewami i kwiatami.

Najczęściej ławki ogrodowe wykonuje się z drewna świerkowego, sosnowego oraz z buku i modrzewia. Warto jednak pamiętać, że drewniana ławka ogrodowa będzie wyglądać dobrze tylko przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Wymaga więc regularnego impregnowania i malowania, dzięki którym mebel ten stanie się odporny na działanie wody oraz innych czynników zewnętrznych.

Nowoczesna drewniana ławka ogrodowaNowoczesna drewniana ławka ogrodowa fot. Fabryka Form

Ławki ogrodowe żeliwne – solidne meble do ogrodu

Drewniane ławki ogrodowe są najbardziej klasycznymi elementami wyposażenia ogrodu, jednak nie każdemu przypadną one do gustu. Ci, którzy szukają bardziej ozdobnych i dekoracyjnych mebli powinni postawić na żeliwną ławkę. Taka ławka ogrodowa jest bardzo ciężka i zimna w dotyku, jednak z drugiej strony jest trwała i bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, żeliwne ławki ogrodowe są zazwyczaj świetnie wyprofilowane, a tym samym bardzo stabilne. Elementy żeliwne pojawiać mogą się także w klasycznych drewnianych ławkach ogrodowych.

Decydując się na żeliwną ławkę do ogrodu trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że narażona będzie ona na korozję. Aby zapobiec temu zjawisku konieczna jest częsta renowacja ławki. Na szczęście, nie jest ona ani trudna, ani czasochłonna – wymaga jedynie systematyczności.

Ławka ogrodowa: Castorama i inne sklepy stacjonarne

Ławka ogrodowa jest elementem łatwo dostępnym – bogaty wybór ławek znajdziecie w wielu sklepach stacjonarnych, w tym przede wszystkim w marketach budowlanych, w których ofercie dostępne są wszelkie akcesoria ogrodowe. Dobrej i korzystnej cenowo ławki ogrodowej szukać warto w takich sieciach, jak Castorama, Obi czy Leroy Merlin oraz w ofertach innych sklepów z wyposażeniem ogrodów.

Szukając ławki ogrodowej w stacjonarnym sklepie warto dobrze jej się przyjrzeć, a także usiąść na niej i sprawdzić, czy jest wygodna. W końcu nie ma nic gorszego dla leniuchowania w ogrodzie od siedzenia na niezbyt wygodnym siedzisku.

Ławki ogrodowe: Allegro i sklepy internetowe

Jeśli szukacie bardziej oryginalnych rozwiązań lub po prostu nie macie czasu na jeżdżenie po sklepach, powinniście sprawdzić jakie ławki ogrodowe znajdziecie w sklepach online oraz na aukcjach internetowych. Wybór dostępnych w sieci produktów jest prawie nieograniczony, toteż każdy z łatwością znajdzie ławkę ogrodową w pełni odpowiadającą jego potrzebom.

Jak widać, znalezienie idealnej ławki ogrodowej nie powinno być dla was zbyt trudne. Warto jednak pamiętać, by podejmując ostateczną decyzję o kupnie tego elementu, zwrócić uwagę nie tylko na estetykę ławki, ale przede wszystkim na jej jakość. Ławka ogrodowa wykonana ze słabego materiału bardzo szybko będzie wymagała wymiany, nawet pomimo stosowania zabiegów pielęgnacyjnych.

Tradycyjna ławka ogrodowaTradycyjna ławka ogrodowa fot. Leroy Merlin

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.