Świetlisty ogród: wybieramy lampy ogrodowe

Lampy ogrodowe mogą spełniać kilka różnych funkcji. Ciepłe oświetlenie latarni stworzy przyjemny nastrój, intensywne światło, uruchamiane za pomocą czujnika ruchu poinformuje nas o nadejściu intruza, a stylowa girlanda zapewni bajkową dekorację tarasu. Wybierzmy lampę ogrodową, która najlepiej sprawdzi się w otoczeniu naszego domu.

Lampy ogrodowe solarne - oszczędny wybór

Energooszczędne lampy ogrodowe solarne pomogą nam trafić do obranego celu. Oświetlą ścieżkę, prowadzącą do naszego domu, rozjaśnią przestrzeń ogrodu, w którym grillujemy wieczorami ze znajomymi. Lampy ogrodowe solarne gromadzą energię słoneczną, która wystarcza nawet na sześć godzin świecenia. Dzięki niej oszczędzimy na comiesięcznych rachunkach. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe funkcje, wiele z nich posiada czujnik zmierzchu, który uruchamia się dopiero po zmroku. Lampy ogrodowe solarne mogą przybierać najróżniejsze formy - stylowe latarenki, nowoczesne słupy świetlne, kule czy kostki świecące. Możemy również zdecydować się na świecące elementy, które ozdobią naszą bramę lub płot - dzięki nim na pewno nie zgubimy drogi do domu.

Lampy ogrodowe stojące – nowoczesne czy klasyczne?

Praktyczne lampy ogrodowe stojące mogą mieć formę tradycyjnej latarni o dekoracyjnym, stylowym kształcie lub nowoczesną o charakterze minimalistycznym. Warto dopasować ją do stylu naszego domu tak, aby jego otoczenie było spójne z charakterem bryły. Klasyczne formy lamp ogrodowych sprawdzą się w przypadku domów tradycyjnych. Pasują zarówno do wiekowych posiadłości, jak również do budynków, które są na nie stylizowane. Proste formy lamp ogrodowych stworzą natomiast zgrany zestaw z domami nowoczesnymi, gdzie geometria i ascetyczny kształt idą w parze z nową technologią.

Lampy ogrodowe LED z czujnikiem ruchu

Odpowiednie oświetlenie w otoczeniu budynku sprawia, że czujemy się bezpieczniej. Lampy ogrodowe LED z czujnikiem zmierzchu świetnie sprawdzą się przy wejściu do naszego domu. Poinformują nas o nadejściu niechcianych gości, dobrze spełnią swoją rolę także podczas naszej nieobecności - dobrze oświetlona posiadłość może zniechęcić złodzieja. Pamiętajmy, aby umieścić lampę ogrodową LED w odpowiednim miejscu. Jej intensywne światło może razić naszych sąsiadów. Wybierzmy dla niej strategiczne miejsce, które zdemaskuje intruza, ale nie sprawi dyskomfortu osom mieszkającym obok nas.

Lampy ogrodowe kule - efektowna dekoracja

Różnokolorowe lampy ogrodowe kule to wspaniała dekoracja, która doskonale sprawdzi się szczególnie w sezonie letnim. Efektowne formy przypominają małe planety, które przez przypadek trafiły na nasz trawnik. Najlepiej prezentują się w zestawie. Mniejsze i większe formy kuliste "rozrzucone" na zielonej trawie stworzą wyjątkowy nastrój. Doskonale wpiszą się w przestrzeń nowocześnie zaaranżowanego ogrodu.

Lampy ogrodowe Castorama

Poszukując odpowiedniego oświetlenia do naszego ogrodu, możemy wybrać się do jednego z popularnych sklepów z materiałami ogrodniczymi, budowlanymi i remontowymi np. Castorama, Obi, Leroy Merlin. W ofercie znajdziemy różne rodzaju lamp ogrodowych. Wspominane wyżej lampy ogrodowe solarne, lampy ogrodowe LED z czujnikiem ruchu, oświetlenie w kształcie kuli czy lampy ogrodowe stojące.

Lampy ogrodoweLampy ogrodowe Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.