Konewka - praktyczny i piękny przedmiot

Konewka to przedmiot, który przyda się wszystkim, którzy kochają małe i duże rośliny. Z jej pomocą szybko i sprawnie podlejemy rosnące na parapecie przyprawy i zioła oraz dostarczymy wody kwitnącym na balkonie lub w ogródku kwiatom. Stylowa konewka może być również piękną ozdobą, która wpisze się w wystrój naszego domu. Na jaką warto się zdecydować? Sprawdźcie nasze propozycje.

Konewka metalowa ozdobna - do domu i ogrodu

Metalowa konewka kojarzy nam się z nieco przeciętnie wyglądającym przedmiotem w odcieniu srebra, który możemy nabyć w sklepach ogrodniczych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki produkt znalazł się również w naszym domu. Jeśli jednak szukamy konewki, która wymknie się utartym standardom, możemy zdecydować się na udoskonaloną pod względem estetycznym wersję. Na szczęście współcześni projektanci potrafią nadać zwykłym przedmiotom niezwykłe formy, które nie tylko spełniają funkcję praktyczną, ale również cieszą oko. Metalowa konewka może mieć niezwykły kolor - np. złoty oraz ciekawy kształt. Dzięki temu nie będziemy musieli chować jej w pomieszczeniu roboczym - możemy ustawić ją w dobrze widocznym miejscu w ramach dekoracji pomieszczenia, balkonu czy ogrodu.

Stylowa konewka to piękna ozdoba wnętrzaStylowa konewka to piękna ozdoba wnętrza Fot. sfmeble.pl

Konewka dla dzieci w bajkowej formie

Konewka dla dzieci to przedmiot, który może rozbudzić w naszych pociechach zamiłowanie do przyrody. Dzięki niej nauczymy naszego malucha, jak troszczyć się o rośliny. Podlewanie kwiatów czy kiełkujących w przydomowym ogródku warzyw może być świetną zabawą i dobrym pretekstem do tego, aby nasz urwis zaczął spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Kolorowa konewka w kształcie zwierzątka na pewno ułatwi nam to zadanie. Wybierzmy taką, która będzie lekka i poręczna - dopasowana do wieku dziecka.

Stylowa konewka miedziana

Konewka miedziana to stylowy wybór, który na pewno przypadnie do gustu miłośnikom stylu vintage. Możemy zdecydować się na konewkę w formie stylizowanej na wiekowy przedmiot lub postawić na oryginalny staroć, który nabędziemy np. na pchlim targu. W obu wersjach będzie ona niezwykłą dekoracją w duchu dawnych lat. Piękny, ciepły kolor miedzi idealnie wkomponuje się we wnętrza, gdzie znajduje się dużo naturalnej zieleni, np. w modnym stylu urban jungle.

Więcej o: