Trampolina do domowego ogrodu

Trampolina to element, który świetnie sprawdzi się w ogrodzie. Sprawi mnóstwo radości dzieciom, może również dostarczyć rozrywki dorosłym - ruch na świeżym powietrzu przyda się każdemu! Wybierzmy trampolinę, która zapewni dobrą zabawę i bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jaki model sprawdzi się w ogrodzie.

Trampolina bez siatki - do domu i ogrodu

Zabawy na trampolinie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Model bez siatki sprawdzi się zarówno w domu, jak i na zewnątrz budynku. Możemy sobie urządzić domowe zajęcia sportowe z udziałem trampoliny lub zachęcić nasze dziecko do aktywności na świeżym powietrzu. Mniejsze modele są zdecydowanie lżejsze i bardziej poręczne - możemy samodzielnie przenieść je w wybrane miejsce. Na takiej niewielkiej trampolinie najlepiej i najbezpieczniej spędzimy czas w pojedynkę. Nie sprawdzi się ona jednak w trakcie grupowych zabaw naszych dzieci. Jeśli szukamy trampoliny, która dostarczy rozrywki dzieciom i ich przyjaciołom, zdecydujmy się na większy model, najlepiej z siatką, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

Trampolina dla dziecka - dobra zabawa i bezpieczeństwo

Odpowiednia dla dzieci trampolina to taka, która zapewni naszym pociechom beztroską zabawę i bezpieczeństwo. Modele stworzone specjalnie z myślą o dzieciach różnią się nieco od tych uniwersalnych, z których mogą korzystać także dorośli. Niektóre trampoliny dla dzieci mają np.miękkie, piankowe zabezpieczenia stang, które ochronią dziecko przed uderzeniem oraz miękkie wykończenie brzegów. Tego typu modele sprawdzą się najlepiej w przypadku maluchów. Przydatna może być także siatka, szczególnie jeśli na trampolinie będzie od czasu do czasu spędzać czas grupka dzieci. Pamiętajmy jednak o kontroli obciążenia - każda trampolina może wytrzymać inny ciężar, dlatego w trakcie beztroskiej zabawy (np. podczas przyjęcia urodzinowego) zadbajmy o to, aby trampolina nie była przeciążona. Jeśli nasze dzieci wyrosły już z wieku przedszkolnego, a w przydomowym ogrodzie znajduje się odpowiednia ilość miejsca, możemy zdecydować się na większy, bardziej wytrzymały model, np. trampolinę 600 cm.

Trampolina z siatką dla dzieciTrampolina z siatką dla dzieci Fot. Castorama

Trampolina kwadratowa ziemna

Coraz bardziej popularna trampolina kwadratowa to jeden z elementów placów zabaw. Miejsce do skakania jest zazwyczaj obudowane bezpiecznymi dla dzieci płytami. Tego typu trampoliny mają bardzo wytrzymałe maty do skakania, które przetrwają wiele lat intensywnej zabawy. Nie jest to niestety najtańszy wybór ze względu na to, że wymaga on specjalnego montażu. Dlatego pomimo wielu zalet trampoliny kwadratowej, zazwyczaj decydujemy się na zakup innych modeli do naszego ogrodu. Przed ostateczną decyzją zawsze warto sprawdzić, jaki jest okres gwarancji produktu. Dobrej jakości trampoliny powinny zagwarantować nam bezpieczne i komfortowe użytkowanie na co najmniej 24 miesiące.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.