Markiza tarasowa - idealna do twojego ogrodu

Markiza tarasowa to element ogrodu, który cieszy się coraz większą popularnością. Korzystają z niej najczęściej właściciele domów, nierzadko praktyczna ochrona przed słońcem pojawia się także na balkonach u mieszkańców bloku. Markiza tarasowa to także efektowna dekoracja, która umili nam czas spędzony na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Markiza tarasowa balkonowa

Praktyczna markiza tarasowa doskonale sprawdzi się także na balkonie. Warto zainwestować w taki zakup szczególnie wtedy, gdy nasze mieszkanie jest narażone na intensywne działanie słońca, co może stanowić ogromny problem nie tylko w trakcie upałów. Popularne parasole ogrodowe są często niewystarczające. Szczególnie mieszkańcy miast mają potrzebę odpoczynku na świeżym powietrzu po wielu godzinach pracy spędzonych w biurze, dlatego markiza tarasowa na balkonie staje się często elementem niezbędnym. Balkon może być także przestrzenią, gdzie będziemy z przyjemnością spędzać chwile relaksu. Decydując się na zakup markizy tarasowej, pomyślmy więc o całej aranżacji. Możemy na przykład zdecydować się na granatowo-białą wersję w pasy, która nada marinistyczny charakter balkonowej przestrzeni. Zadbajmy o to, aby pojawiły się wówczas inne elementy w tym kolorze - granatowe poduchy, dekoracyjne koło ratunkowe, nastrojowe świece.

Markiza tarasowa na stelażu

Popularnym wyborem jest markiza tarasowa na aluminiowym stelażu. Jest ona lżejsza od markizy tarasowej drewnianej i praktyczna w użytkowaniu. Dobrej jakości produkt powinien być odporny na działanie warunków atmosferycznych. Tkanina powinna zawierać specjalną powłokę, chroniącą ją przed blaknięciem przy dużym nasłonecznieniu. Możemy postawić na markizę z ręczą korbką luz zdecydować się na markizę tarasową z napędem. Ważne, aby jej składanie i rozkładanie nie sprawiało nam kłopotu.

Markiza tarasowa drewniana

Piękna markiza drewniana to element, który nada niepowtarzalny charakter ogrodowej przestrzeni. Drewno zawsze daje nam poczucie większej bliskości z naturą. Koszt markizy drewnianej jest oczywiście wyższy niż w przypadku konstrukcji aluminiowej. Duży ciężar sprawia, że posłuży ona najlepiej mieszkańcom domów, najlepiej dużych. Wówczas efekt będzie najbardziej spektakularny. Aby markiza tarasowa drewniana mogła służyć nam przez długie lata, istotne jest, aby konstrukcja była odpowiednio zakonserwowana. To pomoże ochronić ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz insektami.

Markiza drewnianaMarkiza drewniana Fot. magpergole.pl

Więcej o: