Wiadro ogrodowe w wersji dekoracyjnej

Zwykłe, metalowe wiadro ogrodowe przyda się w każdym domu. Może nam służyć do podlania kwiatków albo do zebrania sezonowych owoców. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wiadro metalowe lub aluminiowe stało się piękną dekoracją naszego domu lub ogrodu. Wystarczy, że umieścimy w nich kwiaty czy suszki i odpowiednio je ozdobimy. Jak tego dokonać? Sprawdźcie!

Wiadro metalowe - jak je wykorzystać?

Poręczne wiadro aluminiowe czy metalowe posiada prawdopodobnie każdy z nas. Ten niepozorny, prosty przedmiot naszej codzienności ma jednak drugie oblicze. Jego surowy charakter ma bowiem swój niepowtarzalny urok, który z powodzeniem możemy wykorzystać do stworzenia stylowej dekoracji. Czasem wystarczy przemalowanie wiaderka na ciekawy kolor czy przewiązanie go estetyczną wstążka, którą kupimy w każdej pasmanterii za grosze. Możemy także namalować na nim dowolny wzór, najlepiej za pomocą farby akrylowej, którą zakupimy w sklepie plastycznym.

Wiadro aluminiowe

Wiadro aluminiowe w srebrnym kolorze to przedmiot dobrze znany, który rzadko kojarzymy z dekoracją. Coraz częściej możemy spotkać aluminiowe wiaderka, które spełniają rolę doniczki albo wazonu. Kluczem do sukcesu jest bowiem stworzenie ciekawego kontrastu pomiędzy surowym charakterem wiadra, a subtelnym, romantycznym urokiem delikatnych kwiatów. Taka dekoracja sprawdzi się w wielu różnych aranżacjach - w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim, w industrialnych pomieszczeniach czy na tarasach, które mają urok nowoczesności. Możemy także poeksperymentować z różnymi materiałami, oklejąc powierzchnię wiadra, np. z białą koronką, która nada romantycznego charakteru i będzie się świetnie prezentować z białymi kwiatami. 

Wiadro czarne - stwórz stylową kompozycję

Czarne wiadro może nam się wydawać surowe i mało atrakcyjne. Warto jednak dać mu szansę - dekoracja z suszonych kwiatów w czarnej oprawie może być niezwykle efektowna! Możemy także zdecydować się na połączenie dwóch kolorów - czerni, którą pomalujemy wnętrze wiadra oraz srebrnej szarości, która zdobić będzie zewnętrzną stronę. Ciemne barwy (nie tylko czerń, ale także głęboki granat, zieleń czy grafit) tworzą piękne tło dla kolorowych kwiatów - zarówno żywych, jak i tych suszonych. Może warto stworzyć kompozycję z darów jesieni?

Więcej o: