Kwiaty mówią: kocham

W dzień walentynek kwiaciarnie mają nie lada zadanie. Muszą być przygotowane na odwiedziny licznych klientów, którzy w ten szczególny dzień będą chcieli wyrazić swoje uczucia za pomocą kwietnych upominków.

Tego dnia kwiaciarnia powinna zaopatrzyć się tradycyjnie nie tylko w duży wybór róż, ale również być przygotowana na oczekiwania osób bardziej wymagających. Tej części klienteli można zaproponować nieduże, wdzięczne kompozycje z różnorodnych kwiatów w odcieniach różu i czerwieni z dodatkami w kształcie serduszek. Kwiaciarnia może je wykonać nawet dzień wcześniej, bez obawy, że utracą świeży wygląd.

Funkcję niedrogich a oryginalnych naczynek mogą pełnić również gliniane osłonki czy tekturowe foremki (używane w ogrodnictwie do przygotowania rozsady). Trzeba wyłożyć je folią, aby woda z gąbki nie przesiąkała. Zastosujmy różnorodny materiał roślinny, dodajmy dekoracyjne elementy - serduszka z filcu, motyle, lizaki ze specjalnymi napisami, a wokół "bukiecików" kryzy z udrapowanych wstążek (są dostępne z drucikami wzdłuż brzegów - wystarczy je jedynie ściągnąć). Naczynka możemy również osłonić sizalową matą albo przewiązać rafią.

Więcej o: