Farby tablicowe w różnych kolorach

Farba tablicowa już nie musi być tylko czarna i zielona i nie tylko na ścianę. Teraz na dowolny kolor można pomalować farbą tablicową także meble, doniczki, szklane naczynia.

Marka Benjamin Moore wprowadziła właśnie do swojej oferty farbę tablicową Chalkboard Paint 308 dostępną w pełnej gamie kolorów - aż 11 tysięcy odcieni! Jeden litr wystarcza na pomalowanie ok. 10 metrów kwadratowych powierzchni. Opakowanie 0,95 litra kosztuje 138 zł.

Farba tablicowa: odporna i bezpieczna

Chalkboard Paint 308 to wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa o półmatowym wykończeniu. Można nią pomalować nie tylko ścianę, ale też inne elementy wewnątrz pomieszczeń, np. blaty stolików lub inne fragmenty mebli, po których będzie można pisać i rysować kredą. Preparat może również posłużyć do renowacji tradycyjnych tablic szkolnych.

Farbę łatwo się nakłada, nie kapie podczas malowania i szybko schnie. Bardzo dobrze kryje i jest odporna na zmywanie i szorowanie - nie szkodzi jej więc wielokrotne zmywanie przy użyciu wody, nie traci koloru i nie wybłyszcza się. W dodatku jest w pełni bezpieczna dla domowników, nie wydziela drażniącego zapachu i charakteryzuje się bardzo niską zawartością lotnych związków organicznych.

Farba tablicowa: zastosowania

Farby tablicowe stosowało się głównie w pokojach dzieci, by umożliwić im swobodne rysowanie i malowanie po ścianach. Ale dobrym pomieszczeniem na jej kreatywne wykorzystanie jest także kuchnia. Pomalowana "tablicówką" jedna ze ścian staje się tablicą informacyjną do notowania bieżących spraw do załatwienia, listy zakupów, dat zbliżających się rodzinnych uroczystości itp. Jeśli pokryjemy nią ścianę między dolnymi a górnymi szafkami, zyskamy notatnik na najnowsze przepisy kulinarne (przygotowując danie na blacie, będziemy mieć zapiski przed oczami!).

Farbą tą można również pomalować doniczki, w których hodujemy świeże zioła, a następnie odpowiednio podpisać je kredą. Znakomitym pomysłem jest też namalowanie etykiet na słoikach i wekach z przetworami - na takich etykietach napiszemy, co znajduje się w środku i z którego roku pochodzi. A kiedy zmieni się zawartość, uaktualnimy opis bez konieczności przygotowywania nowych etykiet.

Farbę tablicową z powodzeniem wykorzystamy również w salonie lub gabinecie. Pomalowany nią fragment ściany będzie stanowił ciekawy, a zarazem praktyczny element dekoracyjny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.