Wystrój wnętrz: korek jest trendy!

Praktyczny, funkcjonalny, trwały i niezwykle efektowny. Znamy go pod postacią przedmiotów codziennego użytku takich jak podstawki na gorące naczynia, tablice ścienne, czy korki do butelek. Jest także popularny we wzornictwie i budownictwie. Najpełniej jednak piękno i różnorodność korkowych faktur oddają nowoczesne wzory paneli podłogowych i okładzin ściennych.

Do pomieszczeń publicznych i prywatnych, do salonu, sypialni, pokoju dziennego, a nawet do łazienki - korek jest materiałem uniwersalnym. Materiał ten doskonale podkreśli charakter wnętrza, gdyż oferowany w bogatej palecie naturalnych i barwionych wzorów będzie idealnym dopełnieniem nawet najbardziej wymagających aranżacji. Oryginalna, porowata faktura korka daje interesujący efekt wzorniczy, jednak dla zwolenników klasyki mamy ciekawą informację - korek może imitowac drewno lub kamień, będąc równocześnie doskonałą alternatywą dla zimnych kafelków ceramicznych czy kamiennych okładzin.

fot. materiały prasowe Dom Korkowy

Korek jest praktyczny

A oto kilka rozwiązań na korkowe wnętrza. Eksperymentujący z dźwiękiem, nastoletni instrumentalista z pewnością ucieszy się z możliwości przeobrażenia swojego pokoju w prawdziwe studio. Wyłożone korkiem podłoga, sufit i ściany zmniejszą hałas i pozwolą na dalsze rozwijanie pasji, a rodzicom i sąsiadom zapewnią komfort odpoczynku. Korek z powodzeniem zastąpi tapetę, czy farbę. Jest niezwykle łatwy w pielęgnacji - wszelkie zabrudzenia zarówno na woskowanej jak i lakierowanej powierzchni można usunąć przy pomocy wilgotnej szmatki. Ściany pomieszczeń biurowych pokryte korkiem ocieplą wizerunek firmy, a pracownicy i ich klienci poczują się w biurze nieco mniej formalnie. Pomieszczenia przeznaczone do pracy z dziećmi, w których zastosowano korkowe panele podłogowe lub ścienne zyskają dodatkową funkcję tłumienia hałasu. Ponadto korek z pewnością pomoże dzieciom w rozwoju funkcji sensorycznych - z przyjemnością będą dotykać miłych i ciepłych ścian i biegać boso po bezpiecznej, miękkiej i amortyzującej ich kroki podłodze. Warto również wspomnieć o tym, iż ten niezwykły materiał sprzyja alergikom i astmatykom, ponieważ jest odporny na działanie grzybów i pleśni, a ściany i podłogi wykonane z korka nie przyciągają i nie pochłaniają kurzu.

fot. materiały prasowe Dom korkowy

Korek jest ekologiczny

Korek to materiał całkowicie naturalny, a co najważniejsze zbieranym z drzew bez ich uszkadzania. Wszystkie wykonane z korka produkty są przyjazne dla środowiska, nadają się do recyklingu i pozytywnie wpływają na pobór dwutlenku węgla z atmosfery, a dzięki swym właściwościom izolacyjnym umożliwiają oszczędzanie energii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.