Prezent dla dziecka na każdą okazję. Jaki prezent kupić dziecku

Na prezent dla dziecka warto wybrać przedmiot dobrze zaprojektowany. Oznacza to zabawkę estetyczną, kreatywną, bezpieczną. W polskich sklepach jest naprawdę spory wybór ciekawych propozycji, a nawet klasyków wzornictwa. Nie musimy być zdani na chińską tandetę.

Prezent dla dzieci

Zanim wydamy pieniądze na prezent dla dziecka warto się bliżej przyjrzeć jego charakterowi, ambicjom, zainteresowaniom, a przede wszystkim wiekowi. Nie ma nic gorszego niż prezent "na wyrost". Zabawki nie dostosowane do wieku dziecka wywołają u niego frustrację i nudę.

Jaki prezent dla niemowlaka i noworodka

Często jesteśmy zapraszani na "obejrzenie bobasa". I wtedy pojawia się problem co kupić niemowlakowi. Zawsze trafionym pomysłem będą maty edukacyjne, szeleszczące książeczki i te z lusterkami.

Jak ładnie zapakować prezent?

Nie bójcie się kupować klasycznych ponadczasowych przytulanek. Taki pluszowy przyjaciel może zostać z maluchem na lata - jako miłe wspomnienie. 

Jaki prezent dla dziecka od roku do dwóch lat?

Brzdące w tym wieku zaczynają się przemieszczać więc sprawdzą się wszelkie zabawki do ciągnięcia i popychania. Rozwija się zmysł słuchu - warto postawić na proste drewniane instrumenty. Sprawdzą się też rozwijające kreatywność układanki, proste puzzle czy układanki. Ważne by były kolorowe.

Oryginalny prezent dla dziecka

Dziś w dobie multimedialnych zabawek możemy uznać książki za oryginalny prezent dla dziecka. To one najlepiej rozwijają słownictwo, rozbudzają ciekawość świata, uczą postaw społecznych, poszerzają wiedzę i stymulują wyobraźnię. Jeśli zdecydujemy się na zabawki to warto inwestować w zabawki edukacyjne lub te "zrób to sam". Pamiętajmy jednak, że najlepszym prezentem dla dziecka jest czas z pędzony z nim. Warto więc spełnić marzenia naszego dziecka i zabrać go np.: na wycieczkę do lasu, na przejażdżkę rowerową, wizytę w aquaparku, do zoo czy na tor gokardowy. Pomysłów jest wiele...

Najlepsze prezenty dla miłośników futbolu

Jak zapakować prezent dla dziecka

Możemy się posiłkować gotowymi torebkami, pudełkami z ulubionymi bohaterami z bajek czy filmów. Dla tych, którzy chcą się popisać kreatywnością mamy pomysł na torebkę renifera. Wystarczy na zwykła szarą torebkę nakleić wycięte z kolorowego papieru oczy i duży nos i gotowe filcowe rogi. Uśmiech na twarzy dziecka gwarantowany.

Jak zrobić dekoracyjne opakowanie na prezent dla dziecka

Prezent na gwiazdkę dla dziecka

Ważne, by upominki były dostosowane do zainteresowań i wieku obdarowywanych. Warto postarać się, by prezenty były nie tylko ładne, ale także praktyczne. Świetnym pomysłem na prezent będą ramki czy dekoracje na ścianę - którymi razem z dzieckiem można udekorować pokój, wygodny worek do siedzenia na ziemi, magnesy na lodówkę, super sanki czy "prawdziwa" gaśnica strażaka. Dziewczynce na pewno spodoba się ciekawy kuferek na zabawki czy biżuterię. 

Pomysł na DIY na święta

Jaki prezent na dzień dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest w ponad stu krajach na całym świecie. W Polsce po raz pierwszy obchodzono je w 1952 roku, kiedy to w Genewie odbyła się Światowa Konferencja na Rzecz Dobra Dzieci. To właśnie wtedy ustanowiono pierwszy dzień czerwca świętem najmłodszych. Co ciekawe, nie w każdym kraju Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca

Pomysły na prezenty na Dzień DzieckaPomysły na prezenty na Dzień Dziecka fot.Pixabay/ kolaż Homebook

Bez względu na termin obchodzenie tego święta - w tym szczególnym dniu każdemu dziecku należy się prezent. Mogą to być to symboliczne prezenty, które podkreślą więź między rodzicami a dzieckiem: kubki, pościele z bohaterami z bajek, poduszki, kocyki.

Więcej o: