Dom bezpieczny dla dziecka

Gdy dziecko zaczyna się poruszać się o własnych siłach, cały dom staje się fascynującym placem zabaw. Ekskluzywna bramka KiddyGuard Avant pozwoli młodemu odkrywcy uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Nauka chodzenia to dla rodziców czas ogromnego stresu związanego z bezpieczeństwem dziecka. To, co dla dorosłego człowieka albo starszego dziecka jest oczywistym źródłem zagrożenia, dla niejednego szkraba stanowi doskonałą okazję do zabawy. Dlatego zawczasu trzeba zabezpieczyć wszystkie niebezpieczne akcesoria i miejsca w domu. Zadbajmy, by ostre i szklane przedmioty znalazły się poza zasięgiem malucha. Wskazane jest zamykanie na klucz drzwi od spiżarki, piwnicy czy schowka na narzędzia i umieszczenie klucza w miejscu dla dziecka niedostępnym. Okna trzeba zabezpieczyć zasuwami uniemożliwiającymi ich otwarcie. Leki i chemikalia powinno się przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, na wysoko zawieszonych półkach. To samo tyczy się wszelkich małych przedmiotów, którymi dziecko mogłoby się zadławić.

Bardzo niebezpieczne dla dziecka są schody. By zostawić maluchowi nieco swobody w zabawie, a sobie zapewnić spokój, warto wejście na nie zabezpieczyc specjalną bramką. Firma Lascal proponuje bramkę ochronną KiddyGuard Avant . To ulepszona wersja poprzedniej bramki, KiddyGuard, która zdobyła uznanie rodziców. Jej wielką zaletą jest to, że gdy jest nieużywana, można schować ją do aluminiowej obudowy. Po jej rozłożeniu nie powstaje żaden sztuczny próg, co eliminuje ryzyko potknięcia się. Bramka ma innowacyjny system zamykania, który pozwala na czasowe zamykanie bądź obsługę manualną urządzenia. Nowoczesny, elegancki desing sprawia, że bramka pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i bardziej klasycznego wnętrza. Do montażu nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi, a obsługa jest na tyle prosta, że można ją otwierać i zamykać jedną ręką, drugą trzymając dziecko. Produkt został wyróżniony nagrodą JPMA w kategorii Innowacji podczas targów "All Baby&Child" w Las Vegas w 2009 roku oraz nominowany do nagrody w kategorii Innowacji na targach "Kind&Jugend" w Kolonii w tym samym roku. Adresów sklepów - na stronie internetowej www.lascal.se